Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg lehet tanulni ugyan úgy...

Meg lehet tanulni ugyan úgy írni az ügyetlenebb kezünkkel mint az ügyesebbel?

Figyelt kérdés
Kisgyerekkorban tudom, hogy még át lehet szoktatni a gyermekeket bár értelmét nem látom, talán már nem is annyira divat. De felnőttként, 28 év /az én esetemben/jobbkezességgel ki lehet fejleszteni vajon ugyan olyan írásmódot a bal kézre is? vannak rá esetleg magán az írás gyakorlásán kívül fejlesztő gyakorlatok?

2020. aug. 12. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kellő gyakorlással biztos, de valószínűleg rengeteg idő felnőttként.
2020. aug. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorban artalmas az atszoktatas, leginkabb mert eroszakos, lelkileg rombolo modszerekkel csinaljak, masreszt az atszoktatott gyerek sokkal kevesebb sikerelmenyhez jut.


Felnottkent, ha sok idod van es onkent teszed, nyugodtan megtanulhatsz irni a masik kezeddel. En elszorakoztam ezzel, napi fel orat foglalkoztam vele kb., es par honap volt, mire ugy tudtam irni, mint egy atlagos masodikos. De nagyon frusztralo volt. Szinezoket is csinaltam a masik kezemmel (jobbkezes vagyok). Az elsosokkel a betuelemeket is gyakoroltatjak, az nekem annyira nem kellett. De hasznaltam szelesebb sorkozu papirt. A legnagyobb sorszelesseg talan 4 vagy 6 cm lehetett (ez volt a kis o betu nagysaga, harmas vonalazasu papiron gyakoroltam), es fokozatosan csokkentettem. Egy ilyen papirom volt, azt iratbugyiba tettem, es szarazon letorolhato filccel irtam ra. A genothrem meg jobb, mint az iratbugyi, mert merevebb, kenyelmesebb hasznalni.


Sok sikert es jo szorakozast :-)

2020. aug. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :))
2020. aug. 12. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!