Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri két szakot elvégezni...

Megéri két szakot elvégezni ugyan azon az egyetemi karon?

Figyelt kérdés

Jelenleg mérnökinformatikusnak tanulok, de a villamosmérnökség is érdekel, sokat gondolkoztam hogy melyiket válasszam továbbtanulásnál. Harmadik évemet fogom kezdeni szeptemberben, jól haladok, egy bukott tárgyam van eddig, de ha jól csinálom nem fogok miatta csúszni. 3.5 körüli átlagom volt minden félévben. Az időmet jól be tudom osztani, bulizásra is van időm tanulás mellett. A 4. évemet úgy képzelem most egyetemen hogy infós szakdoga + egy két tárgy és mellé elkezdem a villamosmérnöki tárgyakat.


A kérdés az, hogy megéri-e? Biztos el tudnék helyezkedni ezzel az egy diplomával is, de az a plusz tudás is jól jönne. Nem csak a papír miatt csinálnám, hanem mert tényleg érdekel.


Ha úgy döntök hogy elvégzem mind két szakot akkor hogy éri meg jobban? Koncentráljak a tanulásra és csak nyáron dolgozzak vagy kevesebb tárgyat vegyek fel és dolgozzak mellette is? Ha dolgozok akkor később végzem el amit meg szintén nem akarok. Szüleim támogatnának benne, ők is mondták hogy ha érdekel csináljam. Vannak akik egy szakot végeznek el 7 év alatt úgyhogy én úgy gondolom nem gond az ha 25 évesen végzek két diplomával a kezemben.


Még annyi hogy jelenleg BME-n vagyok. Szeretek itt tanulni de mondják hogy máshol könnyebb. Ha elkezdem a másik szakot akkor érdemes itt vagy máshol, pl Óbudain csinálni?


2020. jún. 19. 03:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem csinálsz MSc-? Vagy a villamosmérnök MSc lenne?

A mérnökinfó BSc mellé mért nem csinálsz egy villamosmérnök MSc-t? Egyre több helyen kezd elvárás lenni az MSc, ráadásul a kezdőfizu is jobb lehet illetve több pozíciót pályázhatsz meg vele.

A BME villamosmérnök MSc-re mehetsz teljes kreditbeszámítással a mérnökinfóról.


Ha eleve MSc-re gondolsz, akkor szerintem megéri elvégezni, akár a BME-n, akár az Óbudain.

Ha Bsc-re, akkor nem hiszem, inkább egy MSc-t csinálnék a helyedben.

2020. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is inkabb az Msc-t választanám a helyedben.
2020. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!