Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz elvégezni a Debreceni...

Nehéz elvégezni a Debreceni Egyetemen a szülésznő képzést?

Figyelt kérdés
Nagy álmom hogy szülésznő legyek, jelenleg 11.es vagyok, 4,5 az átlagom. Szerintetek lenne esélyem a bejutasra? Nagyon nehéz elvégezni?
2020. aug. 12. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Dehogy nehez.
2020. aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bejutni viszonylag könnyű,bennt maradni nehezebb.

Én ugyanitt végeztem védőnő szakon, első évben voltak közös óráink. Kell tanulni rendesen, de ha szorgalmas vagy elvégezhető. ;)

2020. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2020. aug. 15. 22:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Most leszek első éves. Bejutni tényleg könnyű. De kíváncsi leszek mennyire lesz megterhelő. Ha kíváncsi vagy rá, akkor írok majd első félév után egy kis tapasztalatot. :D
2020. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Huuuu na vagy 2 napja végeztem a vizsgáimmal. 20.-án már tárgyfelvétel, de még várok pár jegy beírására:). Kis panaszkodás után akkor írok tanácsokat és tapasztalatot. :D

Rosszabbra számítottam, egészen türhető volt ez a félév. De nem mondom, hogy nem voltam ideges/szomorú/elkeseredett és reményvesztett. 😂

Mindenki az anatómiával riogat az eléjen. Amitől félni is kell. De minden egyes anat óra elején az oktatók fél órát biztosan azzal töltenek el, hogy "TANULJ FOLYAMATOSAN, VAGY MEGBUKSZ". Hallgass rájuk szerintem, ha mégis ide jössz. Nem lehetetlen megtanúlni, az elején nekem is egy oldal egy teljes órába telt. És mégsem tudtam 100%-ra. Olvasgasd folyamatosan, ha nem is tanulod ténylegesen. Sokat segít. Remélem bioszból szeretnél emeltezni, mert az nagyon sokat segít. Így már szinte nem is kell tanúlni anat I.-re.

Ami még a legborzasztóbb az a biokémia. Nekünk hála a Covidnak, így csak tesztes vizsga volt, de abból szóbeliztetni szeret a Tanárnő. :) Ami felsőbbévesek szerint elég kemény.

Ezekre mindenképpen járj be. Minden előadásra,gyakra (3 hiányzásos csak, de nekünk ez sem volt 😂) Hiába állandóan azt fújják, hogy nem muszáj. Bikém szempontjábol is fontos az emelt biosz ugye.

Vannak itt is lazább tanárok, mint mindenhol. Azt mondom, járj be elsősegélyre és pszichológiára is. (Őszintén én nem tettem, és már bánom is). Ápolástan és táplálkozástan Tanárnő is örül és megjegyez ha bejársz 😂

Folyamatosan olvasgasd, tanúlj. És nem nehéz.

Lesz info és nyelv szintfelmérő még beiratkozás előtt. Ha van nyelvvizsgád akkor nem lesz nyelvi órád. (Nekem van sajnos:))

Remélem sem.

Vannak itt is fejetlenségek. Elírják a vizsga időtartamát. Elfelejti az oktató hogy éppen vizsga lesz. Nem jelez. Én arra számítottam, hogy összeszedettebb lesz :)

Legyél jóba felsőbb évesekkel. Sajnos én nem a suli saját kolijában vagyok. Amit már bánok. Nagyon jó ott a társaság és az összetartás. Szóval inkább oda jelentkezz. De ahogy szeretnéd.

Nekünk sok esetben beadandót kellett csinálni a vizsga helyett. Biztosan ez a Covid miatt. Ez nagy könnyités volt szerintem. Néha úgy éreztem el sem olvasták és úgy adtak ötöst. De az már csak nekem jó. 😂🤭

Ennyi lenne. Sok sikert majd, ha mégis ide szeretnél jönni. 😊

2021. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!