Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik közgáz szak a legjobb...

Melyik közgáz szak a legjobb választás? Melyiken a legkönnyebb a matek?

Figyelt kérdés

Szóba jöhet a pénzügy és számvitel, a gazdálkodási és menedzsment, a kereskedelem és marketing, illetve a nemzetközi gazdálkodás szakok.


•Melyik a legjobb választás?

•Hol a legkönnyebb a matek?

•Melyik "igényli" az utazást?

•Melyikkel a legjobb a fizetés?

•Melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni?


Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. aug. 14. 18:41
A kérdező szavazást indított:
Pénzügy és számvitel
Nemzetközi gazdálkodás
Kereskedelem és marketing
Gazdálkodási és menedzsment
26 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
A feltüntetett szakokon nagyjából ugyanaz a matek, nincs releváns eltérés. Inkább ez egyetemenként változik.
2020. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ja, a matek mindenhol van. BME nehéz. BCE könnyebb, bekerülni nehezebb. BGE könnyebb, bekerülni is könnyebb. Vannak még nevesincs egyetemeken gazdasági képzések (METU), ELTE GTI nehézségét nem tudom, szerintem a BME nél biztos könnyebb. Pénzügy és számvitelt javaslok. Elvileg BGE nagyon jó benne és a BCE is. ELTE GTI és BME GTK is jó, a BME szerintem nehezebb, mert ott szivatnak mindenből! xD
2020. aug. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szívesen várok még válaszokat!:)

Köszönöm az eddigieket!

2020. aug. 17. 16:12
 4/12 A kérdező kommentje:
Debreceni Egyetem is érdekelne!
2020. aug. 24. 11:17
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
De-t nem ismerem. Szerintem jobban jársz valamelyik Budapestivel. Én vagyok a kettes.
2020. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Matek ua az összesen. PSZ-en inkább a pénzügyes tárgyak miatt van nagyobb szíves -főleg ha nem érdekel-, de abban sem a matekos rész a nehéz, hanem az elmélet és a logika megértése.
2020. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Viszont egyetemenként eltér a matek erőssége. A BME matekja erős és azt kapják a pénzügyesek is meg a gazdmenesek is. Matematika A1-2 a neve. Viszont nekik ott van a számvitel 1-3 is. Mármint a pénzügy és számviteleseknek persze. A kereskedelmet nagyon nem ajánlom, annyira nem, mintha turizmus lenne, a másik kettőt (gazdmen, nemzetközi) se.
2020. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én az ELTE-re járok pénzügy számvitelre és pont ötös lett a közep érettségim, szóval nem vagyok matekzseni, azonban úgy érzem, hogy ha kicsit odateszed magad a kettest abszolút nem vészes összeszedni, én úgy, hogy több energiát fektettem bele lettem négyes matekból, plusz nálunk ha magyarul tanulod a matekot nagyon nagyon nagyon szuper vicces jófej tanárt kapsz majd, csak miatta megéri idejonni:)
2020. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ELTE GTI? Azt hiszem tudom, hogy kire gondolsz de nem biztos. Mi a nevének a kezdőbetűje?
2020. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fiatal:) és nagyon jofej, legalábbis én imádom és a legjobb az benne, hogy nagyon fontosnak tartja, hogy a diákok fejével gondolkodva magyarazzon
2020. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!