Vajon lehetek jogász?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves vagyok, és leszbikus, és tovább szeretnék tanulni jogásznak. Tegnap anya megtudta, hogy leszbikus vagyok, jól le is szidott, meg minden amit el lehet képzelni, de nem ez a lényeg. Ma bejött a szobámba, és mondta, hogy elküld egy szexuál pszichológushoz, hogy csináljon velem valamit, mert ő így feleslegesen nem fogja fizetni az egyetemet, mert így nem érvényesülhetnék jogászként. (Nem tudom miért gondolja azt, hogy egy suttyó leszek, de nem is érdekes)

Most, hogy így felvázoltam az alaphelyzetet a kérdésem a következő: szerintetek tényleg nem tudnék jogászként dolgozni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 23. 11:28
1 2
 1/12 anonim válasza:
2%
Tudnál jogászként dolgozni, viszont tényleg menj el pszichológushoz, anyukádnak igaza van.
2020. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Noren1989 ***** válasza:
95%
Nem értem az összefüggést, az a helyzet. Ismerek meleg jogàszokat is...
2020. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Persze hogy tudnál. Pszichológus pedig inkább anyukádnak kellene, hogy el tudjon fogadni. De lehet, hogy ez csak az első sokk nála és idővel megbékél. Jobb lett volna, ha tőled tudja meg.
2020. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
97%

Egyik jogásztól sem kérdezik meg a suexualitását, nem kell esküt tenniük arra hogy heterok, szóval senki sem fogja megkérdezni és senki sem fogja tudni.

Amúgy meg semmivel sem jobb egy hetero egy leszbikus jogásznál, csak a sok szomorodott homofób miatt lehetne nehéz, de ha nem tudjak hogy leszbikus vagy nincsenek homofóbok.

2020. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
95%

Helyette majd fizeti a pszichológust potyára, mert az ugyan ki nem fog gyógyítani.

Lehetsz. Nem biztos, hogy feltétlen nyíltan kell vállalnod a dolgot (már csak azért se, mert magasabb pozíciókban is ezt szeretik aduászként használni az “alkalmatlanság” alátámasztására), de ettől függetlenül lehetsz.

Ha anyukádnak baja van, menjen el ő a pszichológushoz.

2020. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
93%
#4 vagyok és még annyit hogy mondd meg anyukádnak hogy a pénzt amin pszichológushoz szeretne küldeni nyugodtan tegye félre az egyetemre, mert úgysem lehet ezen változtatni
2020. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Rendkívül unintelligens anyád van, már bocsánat, menjen ő pszichológushoz. Persze, hogy lehetsz jogász, ha az szeretnél lenni, akkor hajrá! Tanulj sokat, mert se a bekerülés nem könnyű, se elvégezni.
2020. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Miért is nem lehetnél jogász pontosan? Mert nem a férfiakhoz vonzódsz? Nem értem az összefüggést anyád részéről.

Menj csak nyugodtan jogi irányba, éld a saját életed! Tegyél két emelt érettségit, legyen nyelvvizsgád, hogy jó esélyekkel indulhass az államilag finanszírozott képzésre. Ha bekerültél, onnantól csak csinálni kell! Aztán ha elvégezted akkor jól beleröhöghetsz anyud arcába, hogy csak sikerült leszbikusként is (feltéve ha addig nem változik meg a véleménye).


Anyud meg fog majd békélni a dologgal remélem. Jobb ha tudja előre, hogy ezt nem lehet megváltoztatni és nem is kell.

2020. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szexuális irányultságod dönti el, hogy mit dolgozhatsz/tanulhatsz és mikor. Ha jogász akarsz lenni akkor tanuld azt. Nem befolyásolja a szaktudást (és sok minden mást is), hogy ki milyen nemhez vonzódik. Ismerek férfi ügyvédet aki nyíltan meleg, az értelmes ember nem itélik el és nem tartják rossz ügyvédnek őt.


Anyukádnak kellene pszichológus, ha ilyeneket gondol. Ő számára nem lenne pénz kidobás az egész.

2020. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fene köze van a joghoz a leszbikusságnak? Anyukád jó hülye. Ugye a jog az elméletileg (reméljük legtöbbször gyakorlatilag is) nem nemtől függ. Tehát mond meg neki, hogy egy nagyszájú a gyk ról üzeni neki, hogy hülyeségeget mondott. Hatalmasat.
2020. aug. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!