Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodas vagy...

Nemzetközi gazdálkodas vagy angol-német nyelvtanári?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat, véleményeket tudnátok adni?

Alapvetően szeretem a nyelveket és érdekel a tanítás, de leginkább magánban, mert nem vagyok az a szereplős típus. Elég jól tudok mindkét nyelven és ezért kicsit félek rááldozni erre 6 évet az életemből, mert annyira azért nem különlegesek, illetve nem tudom, hogy ebből iskolán kívül mennyire lehet megélni.

A nemz.gazd is nagyon érdekel, főleg a világgazdaság, de ezzel is az a baj, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ebben akarok dolgozni, elég ijesztőenek tűnik "multikatonának" lenni és félek, hogy tönkremennék benne vagy hogy nem tetszene. Viszont az nyilvan előnye, hogy rövidebb a képzés és rugalmasabb is.

Aki ezekre a képzésekre jár vagy csak külsős, az mit tudna tanácsolni nekem, mit válasszak?



2020. aug. 23. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Megélés szempontjából nemzetközi gazdálkodás.

Egyéb közgáz szak is jó választás, rengeteg irányban lehet onnan is elhelyezkedni. Illetve a nemzetközi tanulmányok is jó lehet neked, ha érdekel a világ és mennek a nyelvek:)

De ne úgy dönts, hogy melyik a gyorsabb vagy az egyszerűbb, hanem hogy mit csinálnál szívesen .

2020. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Semmiképpen se menj tanárira, ha nem érzed különlegesnek a nyelveket. A mai világban a legnagyobb előnyös a munkapiacon, ha sok nyelvet beszélsz. Én a helyedben kihasználnám az előnyömet és elkezdenék egy harmadikat is (leginkább tavol-keletit, mert arra van most nagy kereslet). Ha belegondolsz elvegzel egy NG alapszakot (3.5 év), és lesz még egy nyelvvizsgád, mehetsz dolgozni és három beszélt nyelvvel biztosan találsz majd munkát. Egy tanári: 6 év. Most gondolj bele 6 év az életéből, azért, hogy azt tanuld, amit már eleve tudsz? Ha nem érzed azt, hogy te ezeket a nyelveket és kultúrákat a legkisebb porcikájukig is meg akarod ismerni, akkor felesleges az egész szerintem.

Én nem hinném, hogy az egyetlen lehetséged egy NG után, csak az hogy "multikatona" legyél. A lehetőségek tárháza végtelen ebben a szakmában szerintem. Nem kell leszerződnöd egy multi céghez és ott töltenek életed hátra lévő részét azzal, hogy feljebb mássz a szamár létrán. Ha van ötleted létrehozhatod a saját vállalkozásod, lehetsz tanácsadó, dolgozhatsz otthonról, ha nem vagy az a szereplő típus stb. Még én is új vagyok ezen a területen, szóval nem vagyok tisztában minden lehetőséggel, de szerintem mindenki találhat a saját kedvére való munkát.


Szóval, ha csak ez a kettő lehetőség jár a fejedben és azt javaslom válaszd a nemzetközi gazdálkodást.


Egy NG-s másodéves hallgató

2020. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!