Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire értékes egy Nemzetköz...

Mennyire értékes egy Nemzetközi Gazdálkodás alapdiploma, ha mellette van egy kellően magas szintű angol, és japán nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Jövőévben szeretnék erre a szakra jelentkezni, mivel szimpatikus a számomra. Azonban nem tudom, mennyire számít piac-képesnek ez a diploma, és valóban hasznosan tölteném-e el az időmet, ha erre a képzésre járnék. Kiváltképpen akkor, ha a diploma mellé választott két nyelvem, nem a szokásos angol, német. Hogy miért? Míg az angolszász és a japán nyelvért és kultúráért rajongok, addig a németet utálom. Vagyis inkább, nem sikerült még megkedvelnem, nem tudom miért.:\

Fontos még megjegyezni, hogy egyiket sem nulláról kezdeném, a japánt is megy olyan középszinten. Elég az angol és japán nyelvet fel fejlesztenem, vagy muszáj a németbe, vagy másik, harmadik nyelvbe belefognom, ha kezdeni is szeretnék valamit ezzel a diplomával majd? Utóbbi esetben, melyik nyelvet ajánlanátok?



2018. jún. 24. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:
81%
Még japán nyelvtudás nélkül is nagyon sokat ér ez a diploma, ha már egyetem mellett elkezdesz itt-ott gyakornokoskodni, dolgozni, tapasztalatot szerezni. Próbálj meg bekerülni nagy cégek gyakornoki programjaiba. Japán nyelvtudás is jól jöhet. Igazából a magas szintű angol a legfontosabb. Második legfontosabb a német lenne, mivel rengeteg itthon a német cég, és Németország is közel van (könnyű kijutni). Szóval a nyelvtudás okés, a szak okés, csak kezdj el egyetem mellett tapasztalatot szerezni rendes cégnél.
2018. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!