Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék megtanulni egy...

Szeretnék megtanulni egy szakmunkát. Hidegburkolo vagy szobafestő. Tudtok olyan felnőttképzést/ iskolát ( nem baj ha fizetős ) itthon ahol jól megtudnak tanítani a burkolásra vagy valami ilyesmi opciót?

Figyelt kérdés

Sziasztok 26 éves vagyok mindig is tetszett az építőipar , leginkább segédként dolgoztam benne két szakmával is szemezek: burkoló, szobafestő. Inkább a burkoló tetszik.


Ugye most gyors talpalo képzést kellene lerakni mert jövőre azt hiszem változnak a dolgok és 2 évesek lesznek a képzések. Kapos2007 nél találtam ilyen burkoló képzést. Valaki tudna véleményt írni az iskoláról / burkoló oktatásról?



#OKJ #burkoló #Felnőttképzés burkoló
2020. aug. 25. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Én burkolónak tanulok. A két éves képzés éri meg, gyorsítottan semmit nem fogsz tanulni. Jelentkezz estire, járj be ahogy tudsz, és tanulj, gyakorolj, mellette olvass szakirodalmat, esetleg iskola mellett dolgozz benne, mint segéd, és jó szakember leszel egy idő után! Egyébként én nagyon szeretem, nagyon jó munka, dolgoztam már benne élesben is.

Estin, ha nincs két ingyenes szakmád kijàtszva, akkor ingyenes lesz, és kapsz diákigazolványt is. Heti kettő, maximum három napot kell majd bemenned(minden második héten lesz elmélet, heti kétszer meg gyakorlat).

2020. aug. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, kijatszottam a két lehetőséget igen, te hol tanulsz és mennyibe kerül? Milyen a képzés?
2020. aug. 26. 10:15
 3/10 anonim válasza:

Szia! Én a kaposnál csináltam a burkoló szakmát,kb 1 hónapja vizsgáztam. Ők nem szerveznek gyakorlatot! Ha megnézed a képzés leírását,írják,hogy az 560 óra gyakorlatot önállóan kell szervezni. Így a te feladatod keresni egy céget/vállalkozót,aki vállalja a betanításodat,meg vezeti a naplódat. Az 560 óra gyakorlatért a szerződés szerint nem kaphatsz pénzt,kivéve,ha a gyakorlati helyed egyben a munkahelyed is,akkor más papírt kell kitölteni. A lényeg,hogy ha van bármi ismerős cég,ahová mehetnél tanulni,így éri meg csinálni! Ha nincsen,akkor azért bele lehet nyúlni a szalba. Ez azt jelenti,hogy kerülhetsz olyan helyre is,ahol nem akarnak megtanítani,full segédmunkás leszel és egész nap csak a szart csinálod,a szakmából pedig semmit sem látsz. Ilyenkor persze van lehetőség gyakorlati helyet váltani.

Ennek ellenére én azt gondolom,hogy sokkal jobb ez a 10 hónapos kapos suli,mint egy 2 éves. Az időpazarlás. Biztosan nem fognak úgy megtanítani,hogy amint kijössz a suliból,önállóan tudj dolgozni. Semmivel sem ér többet az a suli. Ha 2 év helyett a 10 hónapot választod és sikerül hozzácsapódni egy kis vállalkozáshoz,ahol tényleg tanulsz is,a maradék 1 év már szinte bőven elég lesz az önálló munkavégzésre. Aztán ucccu neki,akár vállalkozhatsz is. A kapos papírja nagyon sok mindenre jogosít,nézd meg,hogy hányféle munkát tudsz vele hivatalosan is vállalni.

Sok sikert!

2020. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
2020. aug. 26. 12:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Én Hajdú-Biharban tanulok, és mint írtam nagyon jó a képzés. De iskola után egyből nem leszel vállalkozó, egy 10 hónapos, vagy két éves iskola nem ad annyi tudást, hogy egyből az legyél. Oké, tanítják, hogy alapozók, stb. De iskolában nem fogsz nagyméretű lapot tenni, mert erre egy helynek sincs pénze (Egy lap valamikor több százezer forint), most pedig ez a divat, ezt meg kell tanulni, de persze vannak még a nagy méreten kívül más speciális lapok is, amiket szintén nem fogsz iskolában tanulni. Olyanra még nem vállalhatsz garanciát, amit még életedben nem csináltál.

Egyébként, ha kijátszottad a két szakmát, akkor szinte mindenhol szokott indítani a munkaügyi is ilyen szakmát (nálunk mondjuk csak kőműves indul évek óta, de ha megvan ez a szakmai gyorsítottan megcsinálom majd azt is, hisz rokonszakma, elég lesz így öt hónap belőle).

2020. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még valami: Két évesen is létezik önköltséges. Nekem ez az első ingyenes szakmám (csak érettségim van eddig, meg fizetős szakmám), szóval nekem ingyenes.
2020. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aki a Kaposnal végzet , sikerült munkát találni? Vagy inkább segédként dolgozol egy burkoló mellett?
2020. aug. 26. 12:49
 8/10 anonim válasza:

Nekem a suli ajánlott egy generál kivitelező céget ( nem találtam magamnak senkit) ,ahol tovább irányítottak egy nagy burkoló céghez. Szar volt,nem tanultam semmit,segés voltam,de nem is mester mellett..mindenes segéd..

Aztán egy ismerős ajánlott egy kisebb vállalkozást,most egy 3 fős brigádban dolgozom,nem segédmunkásként,mindenki csinál mindent,mindenki ugyanúgy bont és hordja az anyagot, emellett oda engednek hozzá,tanulok és néha csinálom is.

2020. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem.. 300k a burkoló tanfolyam a kaposnal. Gondolkodom rajta.
2020. aug. 26. 15:06
 10/10 anonim válasza:
Szia! Szeptember 12 kezdem kaposnál a festő mázolót es ha ebben az évben lesz meg burkoló képzésük nov. dec. környékén arra is szeretnék beiratkozni, hogy mind a kettő szakma meglegyen. Amúgy nekem van egy ismerősöm aki kaposnál tette le a villanyszerelőt és ő jó véleménnyel volt róluk.
2020. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!