Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-s képzés Romániában?

OKJ-s képzés Romániában?

Figyelt kérdés
Tehát, ugye van Magyarországon ezek az OKJ-s képzések (vagyonőri, lakatos stb-stb) de Romániában mi van az OKJ helyett vagy hol lehet ilyen képzéseket elvégezni? Pl vagyonőri képzést hol lehet elvégezni, hogy egy nagyobb bankban biztonsági őr lehessek? Mert már felkerestem a fél google-t de semmit nem találtam.

2020. aug. 26. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Pl. Szlovákiában a biztonsági őr cégek indítanak ilyen tanfolyamokat, gondolom Romániában is így van.
2020. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaa, olyat én is láttam, de nem tudom, hogy mennyire érvényes az.
2020. aug. 26. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

A barátom aki olyan helyen végzett ő személyi testőr, biztonsági őr, meg páncélozott pénzszállítóknál dolgozhat ezzel a végzettséggel.

2020. aug. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Uhh, okés akkor. Köszi szépen a válaszod.
2020. aug. 26. 23:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Romániában nem igazán van ilyen.

A szüleink idejében volt posztliceum nevű hasonló képzés, de ma már azt hiszem csak független képzések vannak.


Ha szakmát akarsz tanulni, akkor ilyen független képzésre menj, vagy középiskolába szakmára (bár itt sajnos alacsony a színvonal és az érettségi nem biztos meglesz). Én már nem élek Romániában, de mikor ott laktam pár éve, akkor hírhedt volt a Sapi vagy Sapiencia egyetem (nem tudom hogy írják/hívják), ahova kb. mindenkit felvesznek. Ha nem szakmát akarsz tanulni, hanem valami elmésebb tárgyat, akkor szerintem jelentkezz oda.

2020. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!