Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszesként nehéz a felsőoktatás?

Diszesként nehéz a felsőoktatás?

Figyelt kérdés
Írás külalak és matek (fel is voltam belőle mentve) ezek a gyengéim. Az egészségügyben akarok dolgozni, biológiából kitűnő voltam (amikor bejött az online oktatás már csak 4-es). Középfokú érettségim van és biológia volt a választott tantárgyam, kb 180 pontot érhettem el ami nem valami nagy teljesítmény, nem igazán érdekelt az érettségi úgy voltam vele hogy lesz ami lesz. Ha jól tudom plusz pontok járnak nyelvvizsgából, egészségügyi állapottól függően. Dietetikusra gondoltam vagy akár ott van a patológia is nem tudom mennyire feküdne az nekem. Amikor még szakmát tanultam (számítógép szerelő és karbantartó) azt mondta az osztályfőnököm hogy tovább mehetnék informatikai főiskolára szerinte. 20/f
2020. aug. 27. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Hú ez bonyolult, hozzáértőt kérdezz meg, nem tudom, hogy itt mennyire értenek hozzá, szerintem ha valamit nem gátol, vagy csak gyengít akkor az mehet.
2020. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha az osztályfőnödök mondta, akkor csak nem akkora hülyeség.
2020. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyetemen már nincs felmentés. A rendszergazda felsőfokú szakképzés, a programtervező informatikus szak tele van matekkal.
2020. aug. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én diszlexiás vagyok, így nekem idegennyelvből volt felmentésem középiskolában. Nekem akkor azt tanácsolták, hogy olyan szak közelébe se menjek ahol sok a nyelv tanulás(pl anglisztikára).


Proginfón tanulok és oda sok matek kell, mint a többi infós szakhoz(gazdinfó, mérnökinfó). Így abszolút nem ajánlott neked, ha felmentésed volt.(gondolom indokkal is volt a felmentésed)


Ha megfogadsz egy jó tanácsot akkor keress olyan szakot ami tetszik, de nem kell vagy csak egy nagyon kevés matek.

2020. aug. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Egyetemen már nincs felmentés, úgyhogy olyan helyre ne menj, ahol matek kell.

2. Kell egy emelt érettségi.

3. Kell még vagy 100 pont, az alatt sehová nem vehetnek fel, így több, mint valószínű, hogy több tárgyból is újra kell érettségizned.

2020. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta a biológia tanárom hogy valaki középfokú érettségit írt és úgy jutott be.
2020. aug. 28. 20:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Változtak a követelmények, ma már kell az emelt érettségi. De inkább az önképzést ajánlom neked, tanulj programozási nyelveket, technológiákat, angol nyelvet. Esetleg egy bootcampbe elmehetsz.

Informatika szakokon erős a matek. Én szóltam.

2020. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Discalculyával saját - és környezeti - tapasztalatból mondom, hogy szerintem a nyelvek sem annyira könnyűek. Azokat is a reál tantárgyakhoz sorolják, így sokkal kevésbé ragad meg, vagy extrém gyorsan kiszelektálódik, mert humán módon akarjuk tanulni.

Infón egyébként nagyon sok a matek, szerintem is az önfejlesztés a járhatóbb ha mindenképp ebben az irányban akarsz elhelyezkedni.

Eü-ben is van kémia, fizika, amik szintén reál tárgyak. Én is emiatt dobtam egy két-tervemet.


Te egyébként a nyelvekkel hogy állsz?

2020. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az angol jól megy, nem okoz gondot ha valami angolul van leírva.
2020. aug. 28. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!