Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakma után tovább érettségire?

Szakma után tovább érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeptember végén leszek 21 éves, most iratkoztam be Hegesztő 2 éves szakmai képzésre, 8 általánossal. Érdeklődnék, hogy ezután érdemes érettségire menni?

Mert én nem látom az összefüggést a hegesztő és az érettségi között. Mert például egy bolti eladónak, vagy pénzügyi, számvitelinek, meg ilyen komolyabb dolgokra nagyon jó ha van, de hegesztőnek, egy szakmásnak szerintem nem sokat ér. De mondjátok el ha tévedek. Nagyon szerettem volna valami olyanra menni, ahol ér valamit az érettségi, de sajnos túl későn eszméltem rá és ugye szeptember elsején kezdődnek a sulik. ( Nekünk a szakma szept. 7-15 kozott)

Érdekelnének a vélemények :)

A másik szakma esetleg hűtő és szellőzésrendszer szerelő lenne, oda sem tudok elképzelni érettségit.



2020. aug. 31. 02:13
A kérdező szavazást indított:
Menj tovább érettségizni a szakma után
Szakmásoknak felesleges időtöltés
26 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha te fontosnak tartod, akkor menj, ha nem tartod annak, akkor ne menj. Hegesztőként nem sok szükséged lesz rá, de azt hiszem a légtechnikaihoz kell érettségi (nem vagyok benne biztos). Én megcsinàlnàm a helyedben, csak azért, hogy elmondhassam, hogy nekem ez is sikerült az X szakmám mellett.
2020. aug. 31. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megcsinálni. Ha esetleg nem találsz munkát a szakmádban akkor érettségivel átmenetileg el tudsz helyezkedni.

Én cnc gépkezelőként nem találok jelenleg munkát, pedig elég keresett szakma.

2020. aug. 31. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan helyek, ahol jól fizetnek, de bekerüléshez kell az érettségi. Nálunk pl gépkezelő operátor beosztáshoz is elvárás.
2020. aug. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sima érettségivel irodán is el lehet helyezkedni?
2020. aug. 31. 13:26
 5/14 A kérdező kommentje:
Bár aki hegesztővel nem talál munkát az ássa el magát inkább
2020. aug. 31. 13:30
 6/14 anonim ***** válasza:

A sima érettségi arra nem elég, hogy kitöröld vele a fenekedet, mert még takarítónak sem vesznek fel, nem hogy irodába, max ha nem valami olyasmi lesz a dolgod, hogy fénymàsolj, meg leveleket rendezz, stb. De ezekre már inkább diàkokat keresnek. Tapasztalatból írom.

Egyébként volt már egy kérdésed, hogy mire jelentkezz hegesztőre, villanyszerelőira, vagy légtechnikaira, stb. Ott is írtunk mindent. Egy hegesztőnek nem egy minősítés kell, hogy dolgozni tudjon, szóval szinte állandóan képezned kell magadat (külföldön még védeni is kell, itthon nem tudom kell-e).

2020. aug. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már felesleges? Persze, hogy menj érettségizni!
2020. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak ha még érettségire is megyek... Ott leszek 25 éves mire végzek.. nem ciki az kicsit?
2020. szept. 1. 19:51
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Menj estire. Én is most kezdem, pedig 23 vagyok. Ismerek olyat aki 30+ volt amikor elkezdte az érettségit.
2020. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!