Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetek Angol-Biológia...

Hogy lehetek Angol-Biológia tanár?

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén hangzik a kérdés,nézzétek el.

Most lettem végzős középsuliban, és elhatároztam hogy angol-biologia tanár szeretnék lenni. Imádom az angolt, és a biologiát, csak eddig nem nagyon tanultam, de így is négyesem volt belőlük. Idén ráfekszek erre a kettőre, és 5ös leszek. Matekból, fizikából, kémiából eleg rossz vagyok, a humán tantárgyak elcsúsznak. Ha felvételizek majd középsuli után egyetemre, mennyire számít a többi tantárgy ezen a szakágon?

Kíváncsiságból ugyanez lenne a kérdésem Magyar nyelv szakkal is.

Mennyit keres egy tanár?



2020. szept. 1. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
1%
Nagyon keveset keres. A fizetés miatt ne legyél tanár. Ha az akarsz lenni, akkor el kell tekintened attól, hogy éhbérért fogsz dolgozni.
2020. szept. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő tanári fizetés gyakornok fokozatban bruttó 210 ezer forint.

Tanárképzés: kétszakos, 5, 5,5 vagy 6 éves, attól függ, hogy általános vagy középiskolában akar valaki tanítani. Az utolsó 1 év gyakorlat és ez már beszámít a 2 éves gyakornoki időbe és netto 98 ezer forint havonta az ösztöndíjon kívül.

2020. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát a bioszhoz kell némi matek- meg kémiatudás.
2020. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kémiatanár ***** válasza:
100%
A matek egyáltalán nem vészes és a kémiát is meg lehet simán tanulni az egyetemen, én mindenképp bíztatlak a biosz szakra. Nyilván a fizetés elég hitvány, de biosz-nyelv kombóval elég szép óradíjért tudsz vállalni magántanítványt. :)
2020. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!