Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Folyékonyan beszélek angolul,...

Folyékonyan beszélek angolul, olaszt tanulok 3 éve. Érdemes belevágnom spanyol tanulásba?

Figyelt kérdés
Imádok nyelveket tanulni, igazából nem is érdekel más csak hogy tökéletesítsem angol tudásom és megtanuljak spanyolul (meg javítsam az olaszom). 17 éves vagyok és fogalmam sincs hova tovább. Utolsó évem kezdődik szeptemberben gimiben. Most nyáron kezdtem el tanulni spanyolul, netről szedett anyagokból és egy spanyol ismerőstől ami igazán nagy segítség :) Ilyen módon képes leszek "rendesen" megtanulni spanyolul, vagy feltétlenül szükséges egy tanár? És mit kezdjek magammal a későbbiekben? Nem sok jót olvastam eddig a tolmács és ilyesmi szakokról..
2010. aug. 5. 23:32
 1/9 anonim válasza:
73%
Ezt neked kellene eldöntened igazából, énis a hetekben vágtam bele az angol nyelvbe különböző könyvekkel,hanganyagokkal a segítségemre és már egész jól megy, sokszor csak azt veszem észre, hogy pókerezés közben elbeszélgetek angol emberekkel hogy ott milyen az idő, meg őis kérdezget engem, válaszolok stb. Szóval szerintem érdemes a Spanyol nyelv is, énis nemrég döbbentem rá hogy milyen hasznos a nyelvtanulás, és amint menni fog az angol rendesen folyékonyan (2-3 hónap alatt összehozom szerintem mert gyorsan tanuló típus vagyok) Szerintem tanárra semmi szükség.. én nekem Németet tanított, de igazából többet tanultam az oktató anyagokkal mint a Tanárral és gyorsabban. A Német nyelv nekem egész jól megy már oktatóanyagokból.
2010. aug. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Olasz után már biztos könnyebb a spanyol! Én is most kezdtem spanyolt tanulni, de én full egyedül, szeptembertől keresek magántanárt, mert kell valaik, akivel tudok beszélni. Nem tudnál leírni néhány honlapot, ami segített neked? Én a Megszólalni 1 hónap alatt -spanyol-t hasztnálom.

Szerintem egy új nyelv megtanulásával csak a lehetőségeid számát növeled, csináld, tedd!

A tolmács dolog... hát, szerintem mocsokjó dolog, élvezetes, de rengeteg energiába kerül oda eljutni, és nem árt 2-3 nyelvet tudni + uniós ismeretek (jog?) + tolmácsvizsga kell, hogy ne kelljen tanítanod, hanem csak a tolmácsolásból élj.

nem ismerek olyan tolmácsot, aki csak abból él, az inkább mellékes a tanári fizetés mellett, ami amúgy élvezetes pálya tud lenni, ha akarod, érdekel, és energikus vagy.

2010. aug. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes!


A nyelvtudás nem feltételnül azt jeleni, hogy tolmács vagy más ilyesmi szakra kell, hogy menj.

Mint ahogy nem csak programozóknak hasznos a számítógépes tudás.


Külker. Nemzetközi kapcsolatok. EU-akármi.. Bármilyen szakterület érdekel, a jó nyelvtudással még turbózhatod.

2010. aug. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én a suliban általános alsó tagozattól kezdve tanultam angolt és németet, angolból felsőfokig, németből erős középfokig jutottam 11. osztályig, amikoris úgy döntöttem, hogy megpróbálkozom egy újabb nyelvvel, és ez a spanyol lett. Nagyon szeretem, és szerintem elég könnyen is tanulom a nyelvet (már 2 éve), az elején jártam egy kezdő tanfolyamra, mert szerintem a legelején fontos egy tanár segítsége, sok olyat elmagyarázott, amire a könyvek magyarázata, vagy az internet alapján én magamtól nem jöttem volna rá. Ez egy 60 órás tanfolyam volt, azóta magamtól tanulom. Én tudom ajánlani a "Gente" című könyvsorozatot, kezdőtől van, igaz elég drága, de sok olvasmány, hanganyag, feladat van benne, részletes nyelvtani összefoglalókkal.


És persze, hogy érdemes lesz elkezdened, minél több nyelvet tudsz (akár csak alapszinten is), annál értékesebb ember vagy, és az olyan jó érzés, mikor felmész mondjuk egy külföldi honlapra és rájössz, hogy "jé, már ezt a nyelvet is megértem!" :)

2010. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Én is a pons könyvet(ket) használom meg google barátom segítségével találtam pár oldalt ahol vannak spanyol anyagok, ilyen alap dolgok és onnan szedegettem őket. Bár jó lenne tanárhoz menni aki legalább az alapokat elmagyarázza meg ilyesmi.. de sajnos nincs a környékben:(

Azért próbálkozok egyedül:)

2010. aug. 8. 15:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy találtam egy ilyen tanáremernek felvételeit, akit úgy hívnak Michel Thomas. Hallgasd a spanyol felvételeit! Alapból angol anyanyelvűeknek csinálta, és remekül kiemeli az angol-spanyol hasonlóságait! Mellette persze a pons-t meg a többit is kell csinálni, de nekem ez is segített.
2010. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Még egy kis segédanyag a tanuláshoz: [link]
2010. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 08-20 17:28


De zsír, köszi!

2010. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is köszi:) Bár mostanában alább adtam a spanyol tanulást.. kicsit lehetetlennek tűnik. De azért próbálkozok:)
2010. aug. 24. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!