Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol, vagy Német? Beszélek...

Spanyol, vagy Német? Beszélek felsőfokon angolul, középfokon olaszul és 10 éve megcsináltam a német alapot. Mit érdemes tanulnom: németet újra vagy spanyolt?

Figyelt kérdés
A munkám miatt az angol és az olasz kell. A német és a spanyol is hasznos lehet, de 35 évesen bőven elég lenne az egyiket valamilyen társalgási szintig felfuttatni.
2011. jan. 27. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Hát, ha nem akarsz annyira "megszakadni" a tanulásban, akkor a németet kezdd el ismét.


Viszont én a helyedben a spanyolt kezdeném, szerintem teljesen felesleges újra ugyanazt megtanulni, amit már egyszer úgyis tudsz.

2011. jan. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem érdemesebb a németet újrakezdeni, mert azt már tanultad valamikor, és biztos maradt valami belőle. Inkább azt kellene felfejleszteni.
2011. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Az első válaszoló akkora baromságot írt, hogy az hihetetlen. Mivel a kérdező társalgási szinten akarja beszélni a németet vagy a spanyolt és mivel csak német alapja van, akkor áruld már el mi a pékfa.záért felesleges ismét németet tanulnia, azaz tovább fejleszteni az alaptudását társalgási szintre?? Gyáá, az IQ tükröződik egyes emberekben...

Én mindenképpen németet tanulnék, én azt hiszem valamelyest hasznosabb, bár minden nyelvnek hasznát lehet venni. De a némethez szerintem több segítséget is tudsz kapni, internet, ismerősök stb. mint a spanyolhoz.

2011. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Én is hasonló kérdést tettem fel, én a német és olasz vagy portugál közt vaciláltam, nekem mindenki az olaszt vagy portugált javasolta, mert én a németet nem szerettem, mikor tanultam régen....de ha te szereted, akkor én is azt javaslom neked inkább

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2011. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Harmadik Válaszoló!

Miért írtam volna baromságot? Elvileg 10 éve az alapot megszerezte a németből. Gondolom akkor tud társalgási szinten beszélni németül....

Akkor meg felesleges lenne még egyszer elkezdeni azt amit 10 évvel ezelőtt megtanult...

2011. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés,hogy 10 év után egyáltalán egyáltalán emlékszel-e még valamire?
2013. febr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 amarill ***** válasza:
44%
Hát ha nem kell amunkához, akkor minek
2013. febr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 amarill ***** válasza:
100%

Amelyiket te úgy érzed,jobban szeretnéd


Ill. mi a célod vele (ha van)

2013. febr. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 amarill ***** válasza:
72%
Én akkor inkább franciát tanulnék
2013. febr. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!