Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondják azt, hogy egy...

Miért mondják azt, hogy egy diplomás bölcsésznek nincsen munkalehetőség?

Figyelt kérdés

És mi tartozik a bölcsész diplomába?

Ha például én bölcsész karon történelmet tanulok, és történész képzésre járok, akkor nem lesz munkám miután végzek?

Vagy milyen szakmák tartoznak a bölcsész diplomába, amivel nem lehet munkát kapni?


2020. szept. 4. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerinted hány történészt keresnek az országban?
2020. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
2009ben diplomaztam mint tortenesz, a kuyanak nem kellek. Most epp egy ciganyputriban tanítok havi 152.000 ftert.
2020. szept. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pedig én valahol azt olvastam nemrég, hogy hiány van belőlük.
2020. szept. 4. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
A nyelvi szakok után vannak jó lehetőségek, de a többiről nem tudok nyilatkozni, mivel ahogy előttem is írták, nem sokat hallom, hogy keresnek történész/szabad bölcsész/filozófus/esztéta/politológus, stb. szakon végzetteket.
2020. szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Bölcsészként akkor van esélyed jól fizető melóra ha az angol mellé még megy 1-2 nyelv. Nyelvtudás nélküli bölcseszkent nincs túl sok opció.
2020. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezer más dolog is van amúgy, amiből nem nagyon hirdetgetnek állásportálokon, mégis valahogy el lehet helyezkedni. Én például jogász állásokat sem nagyon látok hirdetgetve a megyémben, pedig az aztán minden, csak nem haszontalan. Történész, régész meg egyéb bölcsész végzettséggel sztem érdemes phd-ig elmenni. Meg kutató munkák lehetnek, feltételezem az egyetemen keresztül. Lehet publikálni: cikkeket, könyveket írni. Klasszikus alkalmazotti munka semmiképp nincs ezekkel. Max ha beszélsz jól nyelveket, akkor multikhoz elég jó állásokat meg lehet csípni,

Bár nem vág szakmába.

2020. szept. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy példát: falaki kiír fészbukra egy Petőfi- vagy Einstein-idézetet.


Az, hogy egyébként azt az idézetet hogy kell érteni, belevéve akár a szerző életét, gondolkodásmódját, a történelmi helyzetet, egyszóval kibontva, tágabban, összefüggésekben gondolkodva feldolgozni-értelmezni, aztán önálló véleményt alkotni arról, hogy vajon igaza van-e vagy nem és MIÉRT, azt csak a bölcsész (vagy a nem bölcsész, de művelt ember) tudja, más nem igazán.


Ez a tudás az, ami az elitet zavarja, mert a gondolkodó ember nem fogad el mindent, amit az orra elé raknak. Tehát nem irányítható annyira egyszerűen, mint pl. a látványosan aluliskolázott "c" kategóriás honfitársaink.


Most már talán világos, miért is igyekszenek a lehető leghangosabban kiröhögni a bölcsészeket, szidalmazni a tudásukat és "büfészaknak" csúfolni a hivatásukat, rémisztgetni azzal, hogy "nem lesz munkájuk" és hasonlók. (Én bölcsész vagyok és van munkahelyem azon a területen, amit végeztem, de nem ennek örülök a legjobban, hanem annak, hogy olyan műveltséget szereztem, ami mással pótolhatatlan, még otthoni olvasással is. A műveltség pedig az élet minden területén egy olyan alap, amit lehet használni, már ha a tudás öröme kevés lenne, bár ez utóbbi sokkal nagyobb dolog, mint pénz/haszon után loholni a kergék között.)


A logikus gondolkodás minden tudományban elkél, persze, de ez nem ugyanaz, elég csak megnézni akármelyik Einstein-idézetet, amilyeneken egy bölcsész a hasát fogja a röhögéstől, a többiek meg kiteszik a falukra és csöpögnek rajta, hogy "milyen bölcs"...

2020. szept. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!