Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a gyors érettség...

Mit gondoltok a gyors érettségiről?

Figyelt kérdés

Helló!


Nekem sajnos nincs érettségim, és ezt rettenetesen gáznak tartom. Nem hibáztatom magam, és nem is bánom ami történt...

Röviden ha valaki kíváncsi lenne rá:

Borzasztóan szegények voltunk, mikor édesanyám nagyon beteg lett, ápolni kellett, nem lehetett magára hagyni. Pont akkor volt ez hogy 16. Évesen ellehetett jönni az iskolából, és sajnos kénytelenek voltunk ezt a döntést hozni. Amikor tesóm tudott anyukámmal lenni én dolgoztam, amikor én voltam anyukámmal akkor ő dolgozott... Szerencsére édesanyám végül meggyógyult, vagy legalábbis most tünet mentes.


Azóta is folyamatosan dolgozom itt ott, egy ideje teljesen rendben van az életem. Viszont elképesztően gáznak érzem azt, hogy nincs érettségim. Úgy érzem az érettségi egy alap dolog, vagy legalább egy normális szakma...

25 éves vagyok, nagyon nehezen jutottam el a mostani szintemre, találtam egy nagyon jó munkahelyet és nagyon szeretek itt dolgozni, de innen nem lehet nyugdíjba menni, és nem lehetek örökké takarító, egyszerűen többre vágyom.

Viszont a munkámat nem tudom otthagyni a tanulás miatt, és az esti iskolát már próbáltam, az is rendkívül sok volt, hiába jó az eszem, időm nincs bejárni sehova.

Az online érettségin gondolkozom, vagy levelezőin. Nem tudom igazából mi a különbség a kettő között, de külön veszik, így akkor inkább külön írom. :)


A tervem az lenne, hogy elvégzem az érettségit, addig lenne időm egyáltalán kitalalni mivel szeretnék foglalkozni, és akkor letudnék tenni egy jó, keresett szakmát.


Mit gondoltok?



[link]


[link]



2020. szept. 4. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Online érettségi nincs, a vizsgaház meg amúgy is lehúzás, még botrány is volt belőle.
2020. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Huha! Az imént elolvastam részletesebben, és tenyleg kissé fura az a rész, hogy nem lehet őket telefonon felhívni mert így szoktatják a tanulókat az online intézkedéshez...


A másik suli levelezőin péntekenként lenne. Semelyik hétköznapon nem tudok iskolába menni sajnos, most eléggé csalódott vagyok. :(

2020. szept. 4. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi volt az a botrány? nekem van érettségim, érdekel, mert hallottam róla, viszont nem pontosan.
2020. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Van távoktatás is, oda nem kell bejárnod, csak vizsgázni. Csak érettségit szeretnél vagy szeretnél utána OKJ-ra, esetleg egyetemre/főiskolára menni? Mert a távoktatásban jó az, hogy nem kell bejárnod, ha nem tudsz, viszont önállóan kell tanulnod és felkészülni a vizsgára, ami nem megy, abból pedig magántanárhoz menni, ami nem olcsó.


[link]

[link]

[link]


EZeket nézd meg, hátha találsz valamit, ami megfelelő lenne neked. Hány osztályod van meg?

2020. szept. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó!


Hu dejó hogy mondod, már tegnap teljesen letettem a dologról és olyan szakmákat néztem, ahova nem kell érettségi.

De most hogy mondod, király lenne így távoktatásban! :)

A magántanárt megfizetném, de a suliban 4-5 tanuló voltam, és azóta már sok tanfolyamon vettem részt (nem okj) és mindig "brilliroztam" szóval szerintem nem fog kelleni magantanári segítség, egyedül csak a matek megy nehezen.


Pontosan nem tudom hány osztályom van meg, mert én tisztán emlékszem hogy a 10. Osztályt 4,7-el végeztem, és 11.ben töltöttem a 16. évem még az évkezdés előtt, akkor jöttem el. Mikor anyukám kicsit jobban lett, átiratkoztam esti gimnázium-ba, és ott azt mondták hogy mivel szakközépiskolába jártam, ezért itt 8.tól kell elölről kezdenem. De mivel 1 héten csak 2x kellett bejárni, inkább azt mondtam oke, kezdem onnan. Nem hittem hogy így elveszítem az eddig tanult éveim, nyilván anyu kórházba került és azt is abbakellett hagynom. Most csak a 8.os bizonyítványom találom, szóval azt gondolom elvesztettem 2-évet. :(

2020. szept. 5. 19:10
 6/6 A kérdező kommentje:
És szeretnék tovább tanulni, valószínű okj-t, vagy azt ami az OKJ után lesz.
2020. szept. 5. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!