Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanulhatnék pszichológi...

Hogyan tanulhatnék pszichológiát egyetemem?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok, emelt német szakon egy egészen jó gimnáziumban.


Fakultációnak a pszichológiát nem tudom majd felvenni. Milyen lehetőségeim vannak? Humán tantárgyakból vagyok jó, a reál az nem igazán megy.



2020. szept. 5. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy pszichológia szakra jelentkezel

Nézd meg milyen tárgyakat fogadnak el emelt érettségiként és abból készülj fel. Sokan mondják, hogy kemény ott a biosz ezért ha mér egy közép biosz érettségit csinálsz sokkal előrébb leszel.

2020. szept. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor fakultációt kell választanod, akkor kettőt választasz ezek közül: emelt történelem, emelt biológia, emelt magyar. Én a törit és a bioszt ajánlom, a pszichon végzett ismerőseim elmondása alapján. Amikor érettségizel értelemszerűen emelt szinten teszed ezeket (és így ki is maxoltad a 100 többlet pontodat). Egyetemre meg egyszerűen majd jelentkezel utolsó éveden, de akkor mindent fogsz tudni, mindent elfognak mondani időben.

De ez jelenleg van csak így, lehet, hogy mire te odakerülsz már teljesen más szabályok lesznek. Mindenesetre javaslom, hogy a törit, magyart és bioszt vedd komolyan. És a nyelveket!!! Hatalmas előnyben leszel egyetemen, ha van már 1 felsőfokú nyelvvizsgád és 1 középfokú nyelvvizsgád.

2020. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miert kell hozza biosz?
2020. szept. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző: Vannak nagyon bioszos tárgyak (nálunk még Élettan és anatómia néven futott, de azóta lehet, hogy változott), illetve több későbbi tárgynál van szó pl. az agy különböző részeiről és azok szerepéről, ahol nem árt egy kis biológia tudás.

Úgyhogy ha viszonylag jó vagy bioszból vagy szereted, akkor én is leginkább azt a faktot ajánlanám a későbbiekben. A töri szép és jó, ha szereti az ember, mert könnyebb emeltezni belőle, de nem fogod egyetemen sok hasznát venni. A nyelvek viszont tényleg nagyon fontosak, főleg az angol, mert anélkül elég nehéz pl. szakirodalmakat találni. És igen, a mester diplomához már két (tudtommal legalább középfokú) nyelvvizsga kell. De mire oda jutsz még ezerszer változhat a tanterv és a követelmények. :)

2020. szept. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Biologiaval menj mindenképp! Nehéz, tanár ez a legnehezebb tantárgy. Nem csak az agy, idegrendszer hormonok kellenek, hanem nagyon keményen pl szív kiválasztás stb is! Úgy mindent egybevetve az ember erősen kelleni fog pszichológia szakra. Tapasztalatom alapján a törivel semmit nem fogsz ott kezdeni, lesz olyan tantárgyat hogy pszichológia történelem, ami magolos, és megtanítják, miből alakult ki a pszichológia. Embereket, eszméket kell majd ott megtanulni pl Descartes illetve nagy pszichológusok munkáit stb. A gimis töri hét az eg egy adta világon semmi köze, ne is szívasd magad ezzel. Az angol emeltnek és a biosz emeltnek veszed majd a legnagyobb hasznát, hidd el nekem.


Egy Eltes pszichológia szakos hallgató

2020. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!