Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen műszaki szakok vannak,...

Milyen műszaki szakok vannak, amikre jó ez?

Figyelt kérdés

Azt néztem, hogy gazdasági és egyéb szakoknál sokszor az idegen nyelv is lehet egy beszámított érettségi tárgy. Nekem az angolom elég jól sikerült, emellé tennék egy emeltet valamiből és úgy meg lenne a pont.

De a kérdésem az lenne, hogy jól láttam, hogy egyik informatikai karon (mérnőkinfó stb), se gazdaságinformáatikán, egyik egyetemen sem jó az idegen nyelv, mint beszámított érettségi tárgy?



2020. szept. 6. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
A műszaki szakokon a matematika az egyik felvételi tárgy, az előírás, így matekból kellene emelt szinten érettségizned akkor. A többi, választható felvételi tárgyak között nem szerepel idegen nyelv, ilyen szak nincs. Ezek szakonként központilag határozottak, tehát nincs olyan, hogy mondjuk egy BME villamosmérnökin nem fogadják el az angolt de az Óbudain igen. Ilyen nincs, mindenhol egységes a felvételi követelmény.
2020. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Matekból terveztem emeltet tenni, de gondoltam mellé az idegen nyelv lenne a másik felvételi tárgy, viszont az nem szerepel ott, csak informatika, fizika, ágazati stb. Ezekszerint azokból kéne egy közép/emelt még a matek mellé.

Örültem volna, ha az idegen nyelv is megfelelne.

2020. szept. 6. 12:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos az idegen nyelv nem ilyen, bár kétségkívül sokkal több értelme lenne, mint a biológiának, nem is értem az miért jó a műszaki szakokhoz.
2020. szept. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én emelt biológiával mentem mérnökire és én is csodálkoztam rajta akkor, de már jobban értem a kapcsolatot. A biológia nem csak növények bemagolása; hasonló gondolkodásmódot igényel, mint a fizika, és hasonló témákat boncolgat, mint a kémia.

A nyelvnek szerintem jóval kevesebb köze van a mérmökséghez, itt csak a műszaki nyelv a lényeges, ami meg nem kell érettségin.

2020. szept. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!