Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne egy olyan problémám,...

Lenne egy olyan problémám, hogy nappali tagozatos egyetemi hallgató lehetek napi bejelentett 8 órás munka mellett?

Figyelt kérdés

Igazából kötetlen a munkaidőm, bérem se rossz.

Azt nem tudom, hogy ez így jogilag lehetséges-e. Munkahellyel inkább nem kötnék tanulmányi szerződést.



2020. szept. 9. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennek szerintem nincs akadalya, sokan dolgoznak egyetem mellett. Meg az elso felevben en is dolgoztam reszmunkaidoben egy boltban, tehat nem diakmunka volt. Az mar mas kerdes, hogy mennyire kotetlen a munkaidod? Mert peldaul nekem hetfotol csutortokig reggel 8-16 kozott vannak oraim, igy ebben a felevben sajnos a munka nem fer bele, mert tanulnom is folyamatosan kell.
2020. szept. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából annyira, hogy délben nagyon max és végzek. Hivatalosan ugye 15 óra 30 percig lennék, de az ritka.

Ugye a szabadságomat is akkor veszem ki amikor akarom.

Ahogy néztem mondjuk 1 év után már tudoknék gyakornoki munkát vállalni cégeknél és akkor fel is mondanék pl, ha úgy alakulna. Plusz van cnc és cad/cam informatikus végzettségem is erre jönne a gépész mérnök terveim szerint.

Még a duális képzésen gondolkodom

2020. szept. 10. 08:10
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem akarlak elkeseriteni, de mernoki szakokon nem az a jellemzo, hogy tudsz dolgozni, persze kivetelek biztos akadnak. Rengeteg katalogusos ora kezdodik reggel 8tol, ami azt jelenti, hogy osszesen haromszor hianyozhatsz, utana kiraknak a targyrol. A dualis kepzes szerintem jo otlet lenne, de azt tudni kell, hogy sok esetben ugymond az egyetemi tandijat dolgozod le, tehat penzt nem biztos hogy kapsz, vagy csak nagyon minimalisat, tehat megelni belole necces. Azonban egyetem alatt mar rogton gyakorlatra is teszel szert, ez kesobb jol fog jonni a munkaeropiacon, ezert is hasznos. Esetleg levelezo nem johet szoba?
2020. szept. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol képzeled el a képzést, de itt Pesten csak azok a gépész hallgatók tudtak rendesen 8 órában dolgozni, akik megcsúsztak a féléveikkel.

Persze biztosan vannak kivételek, de hacsak nem az egyetem közvetlen közelében laksz, akkor a munka és az ingázás mellett sok otthoni gyakorlásra nem lesz időd már. Inkább akkor a levelező .

2020. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökit nem lehet teljesíteni 8 órás munkarend mellett nappalin, hacsak nem 3,5 év helyett a duplájára szeretnéd kitolni a képzési időd. De még akkor se biztos, hogy annyi idő alatt sikerül. Menj duálisra. Nekem 10-18-ig van órám, + ugye ugyanennyi tanulás. Emellett nem lehet dolgozni.
2020. szept. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is a duálisra gondoltam először, gondoltam egy kérdést azért megér, hogy ki hogyan látja a dolgot.

Találtam arról konkrétat mennyi lehet az alapja pénze egy duálisnak, felső határt mondjuk nem ír a jogszabály.

2020. szept. 11. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!