Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Aegonnál bejelentett kár...

Aegonnál bejelentett kár javítási költségét alacsonyabbnak jelentettem be, mint ami a számlán szerepel. Ez problémát jelent?

Figyelt kérdés

Kijött a szerelő, kijavította a problémát, számlát pedig nem adott. Abban egyeztünk meg, ha szükség lesz rá a biztosítás miatt, később ír egyet. Ezután bejelentettem a kárt a biztosítónál, ahol mondtam, hogy a javítás x forintba került és számlám is van róla. Most felhívtam a szakit, aki mondta, hogy persze, ír számlát, de az magasabb lesz, mint az eredeti összeg, mert az áfát is hozzászámolja.

Mi lesz, ha a magasabb összegű számlát benyújtom a biztosítónak? Egyből fel fog tűnni, hogy egy áfányival magasabb összeg szerepel rajta, mint amennyit előzetesen bejelentettem, ebből ki fog derülni, hogy a bejelentéskor még nem volt számlám, ergo hazudtam.

Vagy mondjam a biztosítónak, hogy rossz összeget mondtam elsőre és nem lesz belőle gond?

Vagy írassak az eredeti összegről számlát és az áfát oldjuk meg másképp a szakival?

Az én szempontomból az lenne a legjobb természetesen, ha nem kellene nekem állnom semmit.

Mit javasoltok? Valakinek van hasonló tapasztalata?


2018. nov. 7. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor a számla összegén szereplő különbözetet is kifizetik neked.
2018. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hosszabban megfogalmazva.Nekem is így volt.kifizették amit mondtam aztán megérkezett a számla és beküldtem,és a különbözetet is elutalták.Nem kell semmit megmagyaráznod,nem is kérdezik.A szerződési feltételek is tartalmazták hogy a biztosító a kárszakértő által felajánlott összeget vagy számla benyújtása ellenében a számlán szereplő összeget téríti meg.
2018. nov. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!