Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nekem milyen iskolai végzettsé...

Nekem milyen iskolai végzettségem van?

Figyelt kérdés
Van egy általános iskolám és egy szakiskolai szakmám. Ez alapfokú végzettségnek számít vagy minek? önéletrajznál általában alapfokú meg középiskolai végzettség van. Szerintetek?

2020. szept. 10. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Érettséginek számít, ha nem szakmunkás. Ha szakmunkás, akkor szakmunkás végzettségnek. De az nem egyenlő az érettségivel, én úgy tudom.

Én szakközépbe jártam, így érettségi bizonyítványt kaptam. Plusz elvégeztem pár OKJ-s tanfolyamot is.

2020. szept. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
asszem szakmunkás de ilyen lehetőség nem voltde nemlényeg mert nem látszik végulis :D.de koszii
2020. szept. 10. 09:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolai végzettség az érettségit jelenti. De ha elvégezted mind a 12 osztályt de az érettségi ettől független nincs meg például azért mert nem sikerült 1-2 tantárgy és emiatt nem kaphattál külön érettségi bizonyítványt, akkor középiskolai végzettség nincs.

Ha szakiskolai tehát szakmunkás bizid van akkor az annak számít. Ha van mindkettő szakmunkás bizonyítványod egy szakmáról plusz megcsináltad az érettségit akkor mindkettőt beszokták írni főleg ha olyan állást keresel ami szakmához kötött, de az érettségi tehát középiskolai végzettség jól mutat rajta és a munkáltatók szemében is előnye van annak akinek van érettségije, és nem csak azért mert szerintük okosabb, hanem azért mert könnyebben beiskolázható egy másik szakmára ha esetleg úgy alakulna.

2020. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!