Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elmúltam 40 éves és hivatal...

Ha elmúltam 40 éves és hivatalosan csak 8 általános iskolai végzettséggel rendelkezek, a tanfolyamok kivételével, milyen lehetőségeim lennének pl : érettségizhetek, esetleg utána tovább is mehetnék?

Figyelt kérdés
Végeztem tanfolyamokat , de amikor érdeklődök egy munkahelyen , rögtön kérik ugye bár az adott végzettséget igazoló bizonyítványt ! Majd mikor látják , annyit mondanak hm :kár , hogy okj - s !!! Az a baj , hogy így csak olyan munkákat találok , ahol napi szinten hallgathatom , hogy én alul iskolázott vagyok , én ne gondolkodjak mert azt meg teszik helyettem azok , akik nálam jóval többet tanultak - stb ... Valamint melózhatok reggeltől estig , szombaton és vasárnap is legtöbb esetben és így élni sincsen időm , nem , hogy a családomra ! Tehát nem igen vesznek ember számításba !!!
2019. dec. 5. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Estin, munka mellett leteheted az érettségit.

Utána jelentkezhetsz olyan okj-re, ami érettségihez kötött, azzal már rendes fizetést vihetsz haza ráadásul nem fognak lenézni semmiért sem.

Szerintem azonnal vágj bele az érettséginek!

Sok szerencsét és sikert kívánok!

2019. dec. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Azt hiszem, neked már 2 éves esti gimi is van, ahol 2 év alatt megszerezheted az érettségit.
2019. dec. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Estin mehetsz érettségire, és mivel mindenkinek van 2 ingyenes szakmaszerzèsi lehetősége +2 évvel bármi lehetsz, ami már rendes bizonyítvány lesz és nem egy tanúsítvány vagy "csak okj". De, ha nincs érettségid akkor is megcsinálhatsz 2 év estin olyan szakmát aminek nem bemeneti feltétele az érettségit. Például pék, szakács, festő, kőműves, stb.
2019. dec. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szépen köszönöm ezeket a biztató tanácsokat , nem hangzik rosszul ! Már csak egy olyan munkahelyet kellene találnom , ahol minimum a hétvégéim szabadok , hogy tudjak azért rendesen készülni is a tantárgyakból ! Ám engem igazán mindig is nagyon vonzott a természet , és a vízi világ ! Ezen a területen keresnék első sorban olyasmi végzettséget nyújtó lehetőséget , ami ezekhez nagyban kötődik pl : természet védelmi őr , vagy gát őr , hal őr , halász /stb ... Ez ugye rögtön elárulja , hogy egyben nyugalomra is vágynék , mert a sok bántódások után , talán részben érthető !
2019. dec. 6. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!