Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erettsegi a legrovidebb ido...

Erettsegi a legrovidebb ido alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segitseget kernek azugyben, hogy 8 altalanosom van nem fejeztem be a kozepiskolat, felevig jartam aztan ott hagytam. 27 eves vagyok, hazas es szuletett ket gyerekem 2-3 evesek.

Mostanra bantam meg igazan hogy nem fejeztem be a kozepiskolat, es szeretnek szakmat tanulni ( fodraszt leginkabb) ami erettsegihez kotott meg ugy a szakmam legtobbje. Sajnos csak olyan lehetosegeket talaltam a varosomban ahol 4 ev mire kapnek erettsegit. Ha a fovarosba kell menni het egy ket alkalommal sem problema, fizetett oktatas sem ha az nem veri a fel millio forintot ugyanis ilyen lehetoseget is talaltam egy ketes kullemu oldalon.


Van barmi lehetoseg, hogy hamarabb szerezhessek erettsegit mint 4ev 1 v 2 evem lenne ra letenni, nagyon szorgalmas vagyok es eltokelt hogy minel hamarabb meglegyen es eltudjam kezdeni a szakmai kepzest hogy tudjak dolgozni.


Koszonom a segitseget!


2020. szept. 10. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy év alatt nem fog menni. Néhány esti tagozatú gimnázium két éves, de a jellemző a három év inkább. Hol laksz?
2020. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel csak a 8 általánosod van csak a 4 éves esti gimire vesznek fel. Az 1 év abszolút kamu, a két év meg annak van akinek van 9-10.osztálya vagy esetleg szakmunkás bizonyítványa,de lehet,hogy neki kell 3 év rá.
2020. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kettes:

Én is tudok ilyen himi-humi esti gimiről, amely két év alatt ad érettségit. (Egy ev alatt két év anyagát "tanulják meg"... Képzelheted...)

A három év teljesen elfogadott. A 9. és 10. egy év alatt aztán 11. és 12. Teljesen hivatalos.

2020. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van kettő éves bár értelme nem sok, mert lehet, hogy lesz papírja,de tudása nem. De akkor is kell a szakmunkás bizonyítvány vagy a 9-10. osztály megléte.


Lehet, hogy korábban tudtak trükközni,de ma már minden elektronikus ügyintézésben történik, az érettségi jelentkezés is, szóval kár pénzt és időt kockáztatni. Mivel ingyenesen is elvégezhető fölösleges az ilyen oktatásszervező átverő cégeknek (infoblokk, vizsgaház, online iskola) fizetni. De a te pénzed és időd.

2020. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem csak a papirra van szuksegem, igy ha van ra megoldas minel hamarabb szeretnem elvegezni ugyanis a szakmahoz elvaras.
2020. szept. 12. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!