Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes emelt matek érettségi...

Érdemes emelt matek érettségi nélkül biomérnökire mennem?

Figyelt kérdés
Évekig az orvosi volt az első számú célom, de az utóbbi egy-fél évben kezdem elveszteni a motivációmat eziránt. Sokkal szívesebben inkább lennék kutató, esetleg elvégeznék egy PhD-t is. Most 11.-es vagyok, biosz és kémia faktot vettem fel, ezekből szeretnék jövőre emelt érettségit tenni. Azt hallottam, hogy mérnökin szak révén elég kemény a matek, de azt már nem szeretném harmadik faktként felvenni. Szerintetek így is lenne esélyem az egyetemen.

2020. szept. 10. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kötelező hozzá az emelt matek, akkor nem várhatják el hogy tudd azt. Tehát nem fogod hiányát érezni neki. Akik emelt matekoztak, azoknak az első félév könnyebb, de anélkül is simán hozható.
2020. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csak kémia faktos voltam és ugy mentem mérnöki képzésre.

Nem kell, mindnből fakt. Az egyetemen a legtöbb oktatónak a sajátja a legfontosabb és a kémiástól azt lehet hallani hogyan lehet kémia fekt nélkül menni mérnöki képzésre, a fizikástól azt hallo hogyan lehet fizika fakt nélkül menni, a matekostól hogy lehet matek fakt nélkül menni stb.


Sőt! Még informatikusoktól is azt fogjátok hallgatni, hogyan lehet info fakt nélkül menni amikor ma a programozás mérnöki területen tök fontos.


Szóval ezen ne parázz. Szerintem a biosz és kémia fakt elegendő lesz. Így nyilván a biosz és kémia kicsit könnyebb lesz az elején és jobban kell készülnöd pl. matekra és fizikára

2020. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy ez tök dícséretes, hogy rájöttél, hogy az orvosin túl is vannak szakok. Én anno ezért mentem végül emelt-biosz-kémiával kémia szakra az ELTE-n. Moat vagyok végzős, a cél pedig a Mester és PhD, illetve azon is gondolkodom, hogy meg csinálom az egyszakos tanárit.
2023. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!