Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel szakot...

Pénzügy és számvitel szakot mennyire lehet bírni főállású munka mellet?

Figyelt kérdés

Levelezőn szeretném megpróbálni a BGE-n, Corvinuson sajnos csak fizetős levelezős van. A matektól nagyon félek, érettségikor oldottam meg utoljára matekfeladatot, azt is középszinten, utána meg humán szakon végeztem és egyáltalán nem foglalkoztam vele.

Tekintve, hogy csak a hétvégék lennének, amikor tudnék tanulni, így eléggé elbizonytalanodtam, pedig érdekel ez az irány.

Vagy egy gazdálkodási és menedzsmenttel jobban járnék?



2020. szept. 10. 22:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Nem ajánlom jó szívvel.


A BGE egy híresen rossz intézmény, ha arról van szó, hogy segítsen a hallgatóinak előre lépni a képzésben. Nem segítőkészek. Mindenért könyörögni kell nekik. Anyagokat, követelményeket nem osztják meg rendesen, időben. Főleg a levelezősök vannak nagyok leejtve. Borzasztóan magas lovon ülnek. Nagy is a fluktuáció, ha a hallgatók kieséséről van szó.


Ráadásul a PSZ egy elég matek központú képzés. Nem elég oda a rég megírt, középszintű matek érettségi, hidd el nekem. Ráadásul munka mellett nem biztos, hogy lenne időd hetente 10, 15 órákat matekozni, adózást magolni, könyvelést gyakorolni és 300, 400 oldalas könyveket elolvasni. Biztosan szenvedni akarsz?

2020. szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%

Egyetértek elsővel.

De nem lehetetlen.

2020. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Ramos ökle ***** válasza:
54%

Ha elolvastad az előzőket, gyorsan felejtsd is el. :)

Nagyon sokan elvégzik levelezőn, komoly meló mellett is a szakot.

A tanárok segítőkészsége változó, vannak nagyon jófejek, és persze van néhány kevésbé, de az anyagot mindig meg lehet szerezni, a fontosabb tárgyaknál szinte tálcán kínálják őket.

Ráadásul a levelezősöknél sokszor más a számonkérés, nem egyszer könnyebb megszerezni a jegyet, mint nappalin, többször még a zh/vizsga is könnyebb, és inkább az évközi dolgokra koncentrálnak.

A matek nem nehéz, bőven elég szokott lenni a kiadott anyag megértése és gyakorlása. Pár matekos tárgy van és a statisztika, de utóbbi is gyakorolható, ott is elég az, amit leadnak. Ha közép matekod van, bőven elég, a többség azzal fogott neki a szaknak.

Tanulni persze kell a szakon, az ideje attól függ, h mennyire tanulsz könnyen. Ha rendszeresen foglalkozol a dolgokkal, akkor bőven teljesíthető, akár egészen jó jeggyel is a legtöbb tárgy.

Ja, és soha nem kellett 300-400 oldalas könyveket elolvasni, legfeljebb akkor ajánlott, ha elmélyülnél a témában, vagy nem érzed elégnek a kiadott anyagot. De az kb. mindig elég.

Szerintem tegyél próbát vele, aztán rájössz, h egyáltalán nem olyan nehéz, mint gondolnád.

2020. szept. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Matek érettségi nélkül van számvitel mesterem. (Mivel tuti meghazudtolnak páran: eü szakközépben nem volt matek érettségi, nekünk a fizika volt kötelező. 38 évesen mentem a fősulira, és nyelvből mentem el érettségizni hozzá, nem matekból)


Kérdező, én is munka mellett csináltam, meg lehet oldani. Az összes levelezős munka mellett oldja meg... A matek miatt ne aggódj, gyakorolni kell folyamatosan.

2020. szept. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Ramos ökle nevű vàlaszoló, 1-es hozzászóló vagyok.


Nem kötözködésből, de van közvetlen vagy közvetett tapasztalatod a BGE levelező képzéseiről, a tanáraik hozzáállásáról és úgy általában és önmagában véve a Pénzügy számvitel szakról?


Nem a levelező és a (mellette mindenki) dolgozik kapcsolatára reflektáltam rá (mert nyílván azért mész levelezőre, mert amúgy dolgozol úgy általában). Hanem a BGE, PSZ levelező képzéséről írtam vèleményt. Biztosan sokan elvégeznek ilyen, meg olyan képzést munka mellett is.


"Az anyagot mindig meglehet szerezni...". "Könyebb megszerezni a jegyet, mint nappali...". " Többször még a zh, vizsga is könnyebb..".


Khm. Hold my beer. Azért szépek ezek a kijelentések.


A PSZ-en nem nehéz a matek, ezen is jót mosolyogtam. :) Ráadásul a matek egy dolog a sok közül, vannak más buktatók is.


Persze, vágjon bele a kérdező. Csak lehet csalódás lesz neki pont ez az egyetem.

2020. szept. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5, nekem van, ott végeztem. A számviteltanáromat kb pont nem érdekelte, milyen munkarendben tanulunk, pont ugyanazt követelte... Soha nem volt gondunk azzal, hogy meglegyen, amit meg kell tanulni, soha, semmiért nem kellett könyörögnünk. (4 voltam)
2020. szept. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

6-os, gratulálok! Biztosan bőven vannak pozitív történetek is erről az egyetemről.


Azt megkérdezheten, hogy Eü-s főállás és mondjuk család mellett mennyi időd volt gyakorolni hetente?


Feltételezem, az alapokat is megkellett tanulnod, ha a fizikából érettségiztél és nem matekból.


Nekem ugyan félállásom van és nappalis vagyok, de az, hogy meghallgatom az órákat, semmit nem jelent. Mellette még rászánok napi 2-3 órát a gyakorlásra, de lehet valakinek kevesebb idő ráfordítás is elég.

2020. szept. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Azt mondtam, eü-ben érettségiztem. Ne találj ki meséket, amik téged igazolnak...

18 volt a lányom, amikor kezdtem, úgyhogy köszi az aggódást, volt elég időm.

2020. szept. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Öö, oké?


Mi a problémád? Azt írtad, eü szakközépben végeztél és arra következtettem, hogy akkor dolgoztál is benne valaha? Persze, nem kell abban dolgoznod, egy tipp volt. De valamit csak dolgoztál egyetem mellett, vagy az titok?


Ha már az levelező és munka kombinációjáról beszélgetünk.


Nem értem a felháborodásod okát. Aggodalmat se vélek felfedezni az írasombam, de legyen így, ahogy gondolod. :)

2020. szept. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én igazából nappalin is szivesen belevágnék, csak nem tudom 25 évesen mennyi értelme van. Dolgozni úgy maximum részmunkaidőben tudnék, amiből azért nincs soknaz én szakmámban vagy épp gyakornokoskodni psz területen, csak akkor meg az előző diplomám veszti értelmét.
2020. szept. 11. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!