Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE pénzügy és számvitelen...

BGE pénzügy és számvitelen mennyire durva a matek?

Figyelt kérdés
Másoddiplomának, jogi diploma mellé szeretnék vagy pénzügyet vagy gazdálkodás és menedzsment alapképzést elvégezni.

2020. szept. 5. 19:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
BGE és durva matek nem való 1 mondatba. Annyira nem ismerem, könnyebb mint a BME matekja az biztos. Szerintem szívnak vele sokan, viszont nem hinném, hogy ha másoddiplomára mész, itt elvéreznél. Én a gazdment kerülném. Ha érdekel gondolkozz el a gazdinfón is.
2020. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
A BME matekot a BME GTK ra értettem ugyanazon a szakon.
2020. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Lepontozott valaki, aki szerint a BGE matekja lehet nehéz. :D
2020. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Ha valamit a BGE sek meg tudnak csinálni, az nem nehéz.
2020. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Ramos ökle ***** válasza:
100%

Nekem volt szerencsém mindkettő (BME mérnöki és BGE pénzügyes) matekhoz. Az előbbi nehezebb, de leginkább azért, mert többet próbálnak lenyomni az ember torkán ugyanannyi idő alatt. A BGE matek nem ennyire sűrű, pénzügy és számvitelen bőven teljesíthető. Ha jól tudom, van ottani felkészítő és szervezett külsős felkészítés is, ha nem menne.

Amúgy a p**csméregetős BGE vs. BME harcosokból nehéz kiindulni, nem is ajánlott. Egy matekosnak a BME matekja is vicc kategória. :)

2020. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
Hát akkor ha a BME matekja vicc, akkor a BGE je mi?
2020. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Ramos ökle ***** válasza:
100%

6-os, erre is ott a válasz az előző hsz-ben.

Amúgy a különbség főként abból adódik, h a BME tanárai több anyagot próbálnak megtanítani, ezt pedig a ZH és vizsga feladatai is tükrözik. Úgy gondolják, hogy ha több az anyag, akkor jobban átlátják a hallgatók az egésznek a logikáját. A rutinfeladatok mellé mindig próbálnak egy olyat is betenni, amihez 2-3 gondolatot össze kellene kapcsolni, de a félév végi eredmények alapján ez még mindig merész elvárás.

A BGE matekja ezzel nem nagyon próbálkozik, egyrészt mert kevesebb anyagot adnak le, és inkább a leadottakat akarják erősebben megtanítani, nem pedig minél többet "épphogy".

Tudtommal a BGE-n inkább a statisztikával szoktak szenvedni a hallgatóik...

2020. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A BGE BA matek nagyjából minden szakon ugyanolyan. Az első félévben a teszt után ott van a határérték-számítás, deriválás és integrálás. Sok egyetemen így van ez, éppen ezért azt mondanám, hogy normál egyetemi matekról van szó ott is.

Inkább az a kérdés, hogy ez a matek mennyire lesz nehezen megérthető ebben a hibrid oktatási rendszerben, amit most az egyetemek alkalmazni terveznek...

2020. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Csak az érdekelt, hogy akkor mivel jellemzed a BGe nehézségét, hogyha a BME is könnyű valakinek. Mármint annak akinek a BME könnyű. Szeritnem a kérdező bírná.
2020. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én humánosnak tartom magam, nincs emelt matek erettségim se. Szóval nehéznek biztos nehéz lenne, csak kerdés, hogy belejönnék-e, el van-e rendesen magyarázva órákon, van-e erthető tankönyv stb.
2020. szept. 5. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!