Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne visszamenni nappali tagozatra, és befejezni az ötödévet?

Figyelt kérdés

Leérettségiztem 2019-ben egy nagyon rossz szakgimnàziumban informatika szakon, nagyon megutàltam a szakot, és úgy éreztem nem is értek hozzá, nem is fogok hozzá soha érteni. Belekezdtem egy másik szakmàba érettségi után, amivel jövő májusban fogok végezni, ezt szeretem, de ez esti tagozat. Gondoltam visszamegyek nappalira, és csinálok mellette diákmunkàt, mert így estisként egyáltalán nem találok munkát, mert napi bejelentéses munka a környéken nincs, nekem meg csak az lenne jó, mert 140 km-rel arrébb járok iskolába, és heti 2-3 nap elmegy hetente, és azok a napok abból állnak, hogy kelek reggel, és este 11-re érek haza. Diákmunka pedig mostanában elég sok van a környéken, estivel viszont nem diàkmelózhatok. Nézzetek hülyének, de annak ellenére, hogy nem értek hozzá azt hiszem elkezdett hiányozni ez a szakma, persze szeretem a jelenlegi szakmàmat is, de az elég távol áll az informatikàtól. Nos, beléptem a napokban a régi gimis online tananyagba, és elkezdtem olvasgatni. Gondoltam megtanulom ezeket a dolgokat, amiket gimiben nem voltam hajlandó megtanulni, és befejezem ötödéven a szakmàt. Emellett tanulok angolt is, mert sajnos gimiben az sem ment (bár ezzel az utóbbi hónapokban tényleg elég jól haladok). Azalatt az egy év alatt meg diàkmelóznék, letenném a nyelvvizsgàt(legkésőbb jövő év közepén mondjuk már szeretnék rá jelentkezni), letennék egy emeltet, és gyűjtenék pénzt is, mert később egyetemre szeretnék menni, szóval minden fillér jól jönne hozzá.

Szerintetek megérné? Sikerülne? Két évet nem szeretnék már iskolára szánni, mert 24 éves koromig egyetemre kell mennem, addig viszont még rengeteg dolgot kell teljesítenem.


2020. szept. 11. 18:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarok ott hagyni az esti szakmát, miután elvégeztem utána szeretnék nappalira visszamenni.
2020. szept. 11. 18:58
 2/3 anonim ***** válasza:
A leggyorsabb akkor lenne, ha az esti mellett visszamennél nappalira is, párhuzamosan csinálnád. De akkor tényleg minden a tanulásról szólna, életed nem nagyon lehetne mellette, munkáról nem is beszélve. Én inkább azt ajánlanám, amit terveztél, hogy előbb befejezed ezt a szakmát, majd visszamennél, és befejeznéd a másikat, de ne fűzz sok reményt a diákmunkához.
2020. szept. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam a kettőre együtt, de mint írtam a jelenlegi iskolám nagyon messze van, és hétköznap is mennem kell, nem csak hétvégén, szóval reggel kelek, utazok, iskola, és este 11-re érek haza, olyan nappali iskola meg nincs, ahol ennyi hiányzást elnéznek, meg hát munkát végképp nem tudnék csinálni mellette. Ez a lépés tűnik a legjobbnak, hogy visszamegyek a régi szakgimimbe, hiszen a régi osztályom már úgyis kiballagott, akik csak a rosszat okozták nekem, még legalább ismerném a tanárokat is, nem lenne idegen a környezet, stb.
2020. szept. 13. 03:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!