Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus képzés...

Mérnökinformatikus képzés Budapesten(BSC)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindenképpen Budapesten szeretnék elvégezni egy BSC alapképzést mérnökinfó szakon, elsődleges célom hogy azért megfelelő alapokat szerezzek a programozáshoz.(természetesen fektettek bele önállóan is munkát)


3 egyetemről hallottam:

Óbudai Egyetem

Pázmány Péter Katolikus Egyetem

BME.

Mindegyikről olvastam jót-rosszat, ami megnehezíti a döntést.(pontom mindegyikhez elég)

BME-ről azt hogy nagyon nehéz elvégezni, ÓE-ról hogy gyakorlatiasabb az oktatásuk viszont kevesebb a tudás mint a BME-n, a Pázmány Péterről különösebb dolgot nem hallottam.(talán annyi hogy alacsony a felvettek száma)


Elsősorban olyanok válasza érdekelne akik most oda járnak vagy pár éve végeztek, tudom hogy nincs olyan aki mind 3-t elvégezte volna viszont ha valaki 1-ről is tudna pro/kontrát mondani az nagy segítség lenne a döntésben.


Szempont hogy mennyire elvégezhető, lehetőleg csúszás nélkül, marad-e idő munkára, a kollégium mennyire van közel és milyen stb.


Előre is köszönöm!



2020. szept. 12. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Én 2018-ban jártam az Óbudai Egyetemre. Nagyon erős volt a programozás, szóval mindenképp jó alapokat kapsz ott. Én végül otthagytam de ha el tudod végezni garantáltan lesz munkahelyed. Nehéz elvégezni, sokan csúsznak, de még mindig hamarabb tudsz végezni, mint a BME-n. Szerintem több éves csúszás nem éri meg a BME-s diplomát. Onnan sokan jönnek át az Óbudaira, mert kilátástalanságot éreznek, és nem tudják mikor végeznének a BME-n. Általában jobban is teljesítenek az Óbudain. Dolgozni az első 1-2 évben nem nagyon fogsz tudni az Óbudain, a BME-n meg végképp semmi esélyed nem lesz tanulás mellett dolgozni (hacsak nem akarsz rengeteg tárgyból megbukni). Az Óbudain általában az utolsó évben már dolgoznak a szakmában a mérnökinfósok. A Pázmányról annyit hallottam, hogy kötelező különféle katolikus hittan tantárgyakat elvégezni. Ha ez nem zavar, akkor oda is jelentkezhetsz, kissebb egyetem mint az OE vagy a BME, de a kis létszám miatt több időt tudnak rád szánni az oktatás során.
2020. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkettő elvégezhető csúszás nélkül, én a BME-n is tudok több embert, aki csúszás nélkül csinálta meg. De igen, az ÓE könnyebb.

A BME-n olyat is tudok, aki csúszás nélkül munka mellett csinálja, szóval ha beleteszed azt az időt, akkor simán meg lehet csinálni munka mellett is.

Ha a Schönerz koliba bekerülsz, akkor kb. 10-15 perc alatt beérsz.

A BME-n amúgy a számonkérések elég komolyan szabályozva vannak. Pl. mintatanterv szerint max 4 vizsgád van egy félévben. Az ELTE-re járó ismerősömnek volt olyan, hogy 10 volt mintatanterv szerint. A ZH-k is többnyire el vannak osztva, míg valahol van olyan, hogy zh hét, ami szerintem nagyobb szívás. Szerintem ez a szabályozás kifejezetten pozitívum a BME-n.

Asszem céges kapcsolatok tekintve is a BME vezet.


Én mindig azt javaslom ilyen kérdéseknél, hogy az ember próbálja meg a nehebbet, ha nem érzi jól magát, akkor még változtathat. Ha ugyanazt a szakot célzod meg máshol, akkor a tárgyaid nagy részét el lehet fogadtatni, mivel közel azonosak. Ha meg tetszik a nehezebb hely, akkor provitálsz, hogy nevesebb képzést végeztél el.

2020. szept. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én épp mérnökinfón vagyok Óbudain. 2-es igazat mond, láttam az anyagot a BME-n, valóban könnyebb a dolgunk sok tekintetben. Egyet azért kivéve: A programozás. Ha programfejlesző/tervező akarsz lenni és inkább egy Bsc lenne a cél, és tudod hogy nem lesz belőle Msc, akkor szerintem az Óbudai előnyösebb.

A BME Msc-jével azonban gyakran a külföldi képzések sem veszik fel a versenyt, valóban színvonalas. Ahhoz viszont igazán elszántnak kell lenni, csak Bsc-ben sajnos a BME nem szuperál.

Ha teheted nyomd meg a tanulást, és jelentkezz a BME-re, olyan Msc-vel annyit keresel amennyit akarsz

2020. szept. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!