Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért éri meg kettő fakultáció...

Miért éri meg kettő fakultációs tantárgyat választani?

Figyelt kérdés

Ugye egy tárgyból emelt érettségit kell tenni, nekem ez az informatika lenne, viszont mellé választottam a matekot, de rájöttem, nincs rá sok esély hogy megtudjam csinálni az emeltet, örülök ha a középszint menni fog.

Szóval azon kezdtem el gondolkodni, hogy leadjam-e a matek faktot, így kevesebb órám is lenne, és kevésbé fájna a fejem a matek miatt.


Összefoglalva: mivel a matek középszint a célom, úgy érzem fölöslegesen járok matek faktra.


Mit gondoltok, leadjam vagy sem?



2020. szept. 16. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Matematika fakton nem feltétlen az emelt szintű érettségire készültök, csak emelt óraszámban tanuljátok a tananyagot, részletesebben, ezáltal a középszintű érettségi is könnyebb. Én nem adnám le, egyetemen úgyis jól fog jönni.
2020. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a matematika fakultáció arról szólt, hogy aki emelt szinten akar érettségizni az kapjon lehetőséget az iskolán belül is a tanulásra. Mindenki annyit vett fel amennyi kellett a céljai elírásához. Ahogy írtad, nincs a terveid között a matematikából emelt szintű érettégit tenni. Én a helyedben leadnám és az időmet az emelt (közismereti?) informatika és a középszintű matematika érettségire való gyakorlásra fordítanám. Ha mind a kettő nagyon jól sikerül eléggé ütös kombináció :D
2020. szept. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha informatikát fogsz tanulni egyetemen, akkor az sok matekkal jár, és örülhetsz, hogy végigjártat a matek faktot, mert megkönnyíti az első évet.
2020. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben rákérdeznék hogy mi a különbség az alap és a faktos tananyag között, és utánajárnék hogy kelleni fog-e az a szakomhoz. Mi például a deriválással, integrálással sokkal tovább jutottunk fakton mint az alap csoport, nekik éppen csak bevezették. Csodák csodájára közgázon volt egy tárgyam ami 70%-ban erre a két eszközre épült, még fakt után is nehéz volt, így is harmadszorra mentem át, ha nem tudok előtte tisztességesen integrálni akkor ötödszörre se lett volna meg.
2020. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Én a helyedbe leadnám, de ha van rá lehetőség, azután is bejárnék az órákra (persze,csak ha érdekel), ezt nálunk a tanárral kell megbeszélni.

Ilyenkor nem adhat neked jegyet, azaz ha rosszul sikerül, nem rontja az átlagod,ami fontos felvételénél, nem mindegy, hogy 4es vagy 5ös lettél-e belőle.

Biztos könnyebben fog menni a középszintű érettségi, ha bejársz emeltre.

2020. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%
Én ugyanígy voltam anno, csak nekem a magyar volt az, amiből felvettem a faktot, de 12.-ben úgy döntöttem, hogy inkább közepezek, mert angolból már megvolt az emeltem, a magyar nem volt kötelező, és nem is éreztem magam elég okosnak egy jó magyar emelthez. Viszont én fakton maradtam. Úgy gondoltam, hogy az extra tanulás sosem árt, és tanultam olyan dolgokat is, amik jól jöttek középen, és jó volt valami visszajelzést kapni úgy összeségében. Ezért szerintem megéri maradnod.
2020. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 évig emelt matekos voltam a gimiben, úgy, hogy semmi célom nem volt vele. Végül csak középszinten is érettségiztem (egyébként a választott nekem is az infó volt) és olyan területen tanultam tovább, aminek abszolút semmi köze nincsen a matekhoz. Őszintén szólva, az érettségi óta összeadásnál bonyolultabb műveletet nem is hajtottam végre :D Viszont nem bántam meg, nekem is két faktom volt (eleinte három...) és nagyon szerettem a gimis matektanáromat is (volt aki konkrétan miatta vette fel a matek faktot, mert jobb volt mint a középszintet tanító tanár) és szerintem csak a hasznomra vált a tárgy ( ha nem is a konkrét anyag, de sokat gyakoroltam, szerintem a logika és a problémamegoldás is összefügg a matekkal). Én azt mondom, hogy ha megy és nincsen vele semmi problémád (szóval jó a tanár, jó a csoport, bírod stb.), akkor megtarthatod. Ha viszont valami jobban tetszene helyette, vagy úgy érzed, hogy neked ez teljesen felesleges vagy nem megy, vagy nem jut elég idő és energia más fontos dologra stb., akkor add le.
2020. szept. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a hasznos válaszokat!
2020. szept. 17. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!