Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges egyszerre végezni...

Lehetséges egyszerre végezni szabad bölcsészetet (filmelmélet-filmtörténet szakirány) és vegyészmérnökit?

Figyelt kérdés
A tanulás szempontjából kérdezem. Mennyire megvalósítható szerintetek? Nem szeretném, ha a végén ott kötnék ki, hogy nem tudok egyikből sem semmit.
2010. aug. 6. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
vegyészmérnöki önmagában már nehéz, ha nem tévedek gondolom laborok vannak meg rengeteg gyakorlat. Ha a bölcsészetet levelezőre teszed, akkor mondjuk megoldható, a vegyész nappalis. Egyikről sem tudok sokat sajnos :)
2010. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Pécsi szabadbölcsész (egyik ismerősöm lánya) azért hagyta abba, mert unatkozott. Egyáltalán nem volt követelmény szint, néha egy-egy olvass el egy könyvet / nézz meg egy filmet, egyébként meg előadás is csak a hét három napjában. Szóval a szabadbölcsészetet ezek alapján két pislogás közt is el lehet végezni. Egyébként egyik volt osztálytársam orvosit és matematikust végzett egyszerre (nem tudom meddig bírta és mi lett vele végül), szóval nem hiszem, hogy volna lehetetlen.
2010. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi válaszokat :-)

Úgy gondoltam, hogy elkezdem a szabad bölcsészetet, felvételizek vegyészmérnökire, egy évig halasztom a szabad bölcsészetet, ami alatt fel tudom mérni a mérnöki nehézségét, és annak megfelelően döntök. Csak kíváncsi vagyok mások véleményére, gondolataira :-)


Második: én is éppen ettől tartok, hogy semmi kihívást nem fog jelenteni, amellett persze, hogy érdekel a téma. Nem akarom ellinkeskedni az egyetemi éveimet, mint egy páran, kell egy kis "erőpróba" :-)

Volt osztálytársadnak pedig tisztelet, ez kemény :-)

2010. aug. 6. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Próbáld meg nyugodtan, a bölcsészt tekintsd inkább másoddiplomának, és a vegyészmérnökire tanulj mint a güzü. :) Tudd mindig melyiket helyezd előtérbe, és melyik vizsgára fontosabb tanulni. Akkor baj nem lehet.
2010. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, hasznos volt :-)
2010. aug. 8. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:

A vegyészmérnökin több kötött óra van, pl. a laborok, ha egyeztetni tudod az órarendet, talán nem lesz gond. Az agyadnak még kikapcsolódás is lehet, hogy ennyire eltérő dolgokkal foglalkozol egyszerre..


Nekem azért kellett leadnom az egyik szakot, mert az órarendet nem lehetett egyeztetni (a tanulnivaló mennyisége nem volt gáz, de az előírt órákat nem tudtam mind felvenni. Mindkét szakom laboros volt, csak nem ugyanabban a suliban.. egyszerre 2helyen nem lehetek :))

2010. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!