Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek egy évet halasszak...

Szerintetek egy évet halasszak, vagy inkább egy évet tanuljak, majd egy passzív év és úgy menjek vissza egyetemre?

Figyelt kérdés
Gazd. Men. vagy hasonló gazdálkodási képzés lenne a cél (BGE vagy Corvinus). Viszont egy évre a tervem elmenni Au Pairnek (Anglia, Spanyolo. nyelvtanulás, tapasztalatszerzés...) és esetleg fél évre pincérnek hajóra, vagy Amerikába valamilyen más munkára. A lényeg hogy egy évet szánnék ezekre, viszont nem tudom, hogy ha elmegyek egy évre, akkor nem esek-e ki túlságosan a baráti köreimből. Ha egy évvel később megyek, akkor legalább a korosztályommal töltött év után egyszerűbb lenne visszajönni. A másik megoldással az a problémám, hogy ha tanulás közben hagyok ki egy évet, akkor az egy év alatt megtanultak nem tudom, hogy nagyon ki fognak-e esni? Előre is köszönöm a válaszokat! (Remélem érthetőre sikerült)

2020. szept. 20. 16:40
A kérdező szavazást indított:
Évhalasztás (1. év)
1 év tanulás, majd egy év halasztás és újra vissza
8 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
C: Ne menj sehova, ülj le és tanulj! Amit tervezel, baromság!
2020. szept. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de azért ki is fejthetnéd, hogy miért is gondolod így ha már hozzászólsz.
2020. szept. 20. 17:34
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Ismerősöm dolgozott hajón, azt hitte világot fog látni. Annyit melózott, hogy fogyott 20kg-t (ez volt az egyetlen előnye a dolognak), de max. annyit látott világot, amikor kinézett az ablakon. A nyelvtudása konyhanyelvi maradt, a pénze annyira nem volt jó, simán megkapott volna ennyit itthon is, napi 12 óra kemény melóért, csak az idejét pocsékolta vele.


Az AuPair-ség meg ugyanez pepitában. Jól mutat, ha csajozni akarsz, hogy jártál az USA-ban vagy akárhol, de kb. ennyi az előnye az életedben, egyetlen munkáltató sem fogja komolyan venni, mert semmmi más, mint bébiszitterkedés. Ha nyelvtanulás miatt csinálnád, egy célirányos angol tábor többet ad ennél.


Ha kalandnak szánod, akkor pedig egy hátizsák és El Camino szintén többet ad, mint másoknak 12 vagy 24 órában készenlétben állni és kidolgozni a beled.


Na, hát kifejetve ezért C.

2020. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

nem én vagyok az első, habár kicsit egyetértek azzal, hogy ez így baromság. Egyrészt ha gazdmenre akarsz menni, akkor szart se érsz ezekkel a "tapasztalatokkal". Pont annyi plusz a balatoni lángossütéshez képest, hogy más nyelven beszélsz, de ha a tapasztalatszerzés is cél lenne akkor inkább ne.

"ha elmegyek egy évre, akkor nem esek-e ki túlságosan a baráti köreimből" de igen, ki fogsz esni. Én ezt akkor is éreztem, amikor csak félévre mentem ki Erasmusra. Persze nem dől össze a világ, egy idő után visszaszoktok egymáshoz, ismért benne leszel a társasági dolgokban, de eleinte kicsit furcsa/rossz lehet, hogy "kimaradtál" a dolgokból, és nagyon érzed, hogy tökéletesen jól meg vannak nélküled.

"Ha egy évvel később megyek, akkor legalább a korosztályommal töltött év után egyszerűbb lenne visszajönni." ha ezt úgy érted, hogy egy év egyetem, egy év külföld majd megint egyetem, akkor nem, nem lesz könnyebb. Ők is a barátaid közé fognak tartozni, és velük is meg fog szakadni a kapcsolatod a felületes beszélgetéseken kívül. Ebből a szempontból ha már mindenképpen ki akarsz menni ilyen munkára, akkor inkább egyetem előtt menj, és akkor az új ismerősöktől nem kell majd elszakadnod így.

" ha tanulás közben hagyok ki egy évet, akkor az egy év alatt megtanultak nem tudom, hogy nagyon ki fognak-e esni" de. ki fognak esni, azonban ez nem nagy baj. LEgtöbben már nyáron (vagy néhány nappal vizsga után) sem tudjuk az anyagot, de ez nem vészes. Nemzetközi gazdálkodásra járok, kb 75%ban azonos dolgokat tanulok mint a gazdmenesek. Ha olyan a tárgy, amikhez kell valami előzetes tudás, akkor a tanár vagy gyorsan átnézi az órán, vagy szól, hogy azt nézzétek át, de nem kell olyan mélyrehatóan tudni olyankor mint amikor vizsgáztál belőle. Az fontosabb kérdés, hogy ha egy évet kihagynál (bármikor), mennyire tudnál könnyen visszaülni az iskolapadba és újra tanulni.

Pár egyéb opció:

- nyári külföldi munkák - akár au pair, akár amerikai táboroztatás/szállodai munka, workaway munka. Sokan mennek ilyenre, nyáron van, szóval akár a barátaidat is meg lehet győzni akár, hogy tartsak veled. nyelvtanulás pipa.

- erasmus félév - nyelvtanulás plusz haladsz a tanulmányaiddal

- külföldi szakmai gyakorlat - na ez legalább tényleg adhatna tapasztalatot. Corvinuson 6.félév után lehet megcsinálni, 3 hónapot kell dolgozni, de a legtöbben akik külföldön csinálják az egész félévre kint szoktak maradni (volt olyan barátom, aki csak a szakdogáját jött haza megvédeni, majd utazott is kb, vissza mert felajánlották neki a hosszabbítást)

2020. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Na, az Erasmusnak és a külföldi gyakorlatnak nagyon is van értelme, ezzel tökéletesen egyetértek! Az nagyon sokat nyomhat a latba álláskereséskor és megadja a kalandérzést is úgy, hogy hasznos!
2020. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig nem hülyeség... Én az érettségi után kihagytam egy évet hasonló céllal, majd végül csak rövidebb időtartamokra (pár hetes ifjúsági cserék) tudtam kimenni külföldre, de már az is tök jó tapasztalat volt, tudtam használni a nyelvtudásom, megismertem egy rakás új embert, magabiztosabb lettem, kipróbálhattam magam több területen is. Most fogok végezni az alapképzéssel, de ezt követően pedig szintén az a célom, hogy egy évet kimegyek külföldre valami hasonló programmal, akár önkéntesnek vagy akár au pairnek vagy esetleg szakmai gyakorlatra, mielőtt elkezdem a mestert. Szerintem ezek a programok egyáltalán nem rosszak, nem időpazarlás, nem hülyeség a szememben és anyagilag is ezek a legkedvezőbbek. Nyilván nem való mindenkinek, valaki más jellegű élményre vagy tapasztalatra vágyik, viszont valakinek erre van szüksége.

Jó az Erasmus is, de arról nem beszél senki sem, hogy pl. nem tudsz akármelyik általad választott országban és egyetemen tanulni vagy mennyi pénz kell hozzá, mert az ösztöndíj nem fedez mindent vagy féléveket csúszhatsz miatta, ha pl. nem tudsz elég kreditet elismertetni, nem tudod elvégezni az itthoni tárgyaid stb.... Én emiatt nem mentem Erasmusra, mert a környezetemben mindenki úgy jött haza az Erasmus félévéről, hogy több bonyodalmat okozott mint amennyi pozitívumot hozott az életébe. A Camp Leaders és hasonló nyári programokkal pedig az volt a gond, hogy nekem június végéig vizsgáim voltak és szeptember első hetében már kezdtem is, így sehogy nem fért bele. A külföldi nyári egyetemekre nem volt pénzem, mert nagyon drágák és nem nagyon jellemzőek a rövidebb, nyári ösztöndíjas programok. Úgyhogy én az egyetem alatt egyáltalán nem tudtam részt venni ilyesmiben és még mindig jobban megvalósíthatóbb és teljesebb élménynek tartom az általad is felsorolt lehetőségeket. Szerintem viszont a képzést nem érdemes megszakítani miatta, hanem inkább előtte/utána próbáld ki.

2020. szept. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Jah, az egyik "tök jó" , a másik meg hasznos. Ez a különbség. Ha én is rossz döntést hoztam volna, biztos igyekeznék magamnak megmagyarázni, hogy nem volt az.
2020. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem érzem rossz döntésnek, kérlek ne akard nekem megmondani, hogy mit érzek és mit nem. Értem, hogy ezzel magadat szeretnéd igazolni, de attól még nem lesz igaz.
2020. szept. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én az MA és a BA között tartottam egy év szünetet, mert nem tudtam, mit akarok csinálni magammal. Életem legnagyobb baromsága volt, elvesztegetett idő. Én is szerettem volna külföldön dolgozni, akár gyárban, is, de a hirdetések nagy része hatalmas scam, kamu, vagy előre fizetni kell közel 200k-t a közvetítésért. Nem olyan egyszerű. Itthon szintén nem tudtam elhelyezkedni. Az ifjúsági cserék hogy működnek, én benne vagyok egy ilyen csoportban, de még sosem mertem ezekre sem jelentkezni.
2021. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a meg sok a probléma az adminisztrációval, az oltással, valamelyik oltást nem fogadják el külföldön. Ha pl. csak ifjúsági cserére mennél vagy önkéntesnek konkrétan neked kell érte fizetni, Erasmus szintén, egy vasat sem kapsz, de ott nyilván meg kell élni valamiből.
2021. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!