Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előző évben passzív voltam....

Előző évben passzív voltam. Elutasították a tárgyfelvételi kérvényem. Hanyadik félévi tárgyakat tudok felvenni?

Figyelt kérdés

Tudom, kicsit zavaros a kérdésem.


A második félévemet passzívan töltöttem. Most (harmadikban) aktiváltam magam.


Benyújtottam egy kérvényt amiben leírtam milyen tárgyakat szeretnék felvenni. Mivel az első féléves vizsgáim nem sikerültek vagy nem csináltam meg, az első féléves tárgyakat akartam felvenni. DE ELUTASÍTOTTÁK a kérvényem!



Ez írták vissza: "A döntés indoka: A kérelmet elutasítom.

A tárgyakat a Hallgatók önmaguknak kell felvegyék a Neptun rendszerben, minden tárgyat a mintatanterv szerinti félévben tud felvenni."


Ez azt jelenti hogy a harmadik félévi tárgyakat kéne megkérvényeznem?


Vagy rosszul fogalmaztam volna a kérvényben? Hogy kéne fogalmaznom?



2020. szept. 12. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Amit már felvettél, csak nem sikerült, ott vizsgakurzus van csak.
2020. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mivel nem gólya vagy már, ezért neked kell felvenned a tárgyakat a tárgyfelvételi időszakban, senki nem veszi fel helyetted. Ez csak akkor lehetőség, ha a tárgyfelvételi időszak már lezárult és utólag szeretnéd őket felvetetni (külön díjas).

Amiket már teljesítettél első félévben, azokat nem kell felvenned, és az ezekre épülő tárgyakat tudod csak felvenni valamint azokat, amelyeknek nincs előkövetelménye. Egyetemen nem a félévek épülnek egymásra, hanem az egyes tárgyak, így nem évet/félévet ismételsz, hanem egyszerűen felveszed újra azokat a tárgyakat, amiket nem tudtál megcsinálni korábban.

Az adott tárgyak, amikből nem sikerültek a vizsgáid, elképzelhető, hogy van vizsgakurzus és csak vizsgáznod kell majd belőle, de ez nem fix mindenhol.

2020. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért utasították el, mert másodévesként nem fogják már helyetted felvenni a tárgyakat. Ez csak a gólyák kiváltsága. Magadnak kell felvenned a tárgyakat Neptunban. Nem kell semmilyen kérvény, belépsz, megkeresed a mintatanterved és azok alapján felveszed az első féléves tárgyaid, amiket nem tudtál teljesíteni egy éve ilyenkor. Ha esetleg van olyan tárgy, ami 3. féléves, de teljesül a felvételi követelmény, akkor azt is felveheted pluszban (pl. Matek II. előfelvétele a Matek I. tárgy teljesítése, hiszen ráépül)

Egyébként egyetem, kar, szak?

2020. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
előfeltétele*
2020. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem enged egy tárgyat sem felvenni csak ha kérvényt nyújtok be. Hiba üzeneted dob ki.
2020. szept. 12. 16:23
 6/9 A kérdező kommentje:
*üzenetet
2020. szept. 12. 16:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetem, kar, szak?

Milyen tárgyakat akarsz te felvenni?

2020. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
DE GTK turizmus-vendéglátás
2020. szept. 12. 17:31
 9/9 anonim ***** válasza:
A regisztrációs hét szeptember 4-ig tartott, 5-én elkezdődött az első félév. Már valóban csak kérvény formájában tudod felvenni utólagosan a tárgyakat (pénzbüntivel), ehhez a megfelelő kérvényt kell kitöltened. Melyik kérvényt töltötted ki, hogy elutasították?
2020. szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!