Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pte-ktk gazdálkodás és menedzs...

Pte-ktk gazdálkodás és menedzsment szakáról mesélne nekem valaki? Jövőre ide szeretnék jelentkezni és szeretnék többet megtudni a szakról és a karról is! :D

Figyelt kérdés

2020. szept. 27. 15:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Látom, még nem jött válasz a kérdésedre.


Lassan végzek a PTE-KTK gazdálkodás és menedzsmenten BA-n és mostanában sokat elmélkedtem azon, mit adott nekem ez a képzés.


Először írok egy kis pozitívumot, hogy az értékelés szempontjából meglegyen a szendvics visszajelzés. A KTK-n nagyon jók az oktató-hallgató kapcsolatok! Segítőkészek és tényleg értékelik az erőfeszítéseidet (mármint nem úgy, mint a gimiben, mert az egyetemen azért eléggé magadra leszel utalva). Ha beleteszed a munkát, hidd el, ismerni fogják a nevedet a képzés végére (több ezren járnak csak a KTK-ra).


Negatívum, hogy tényleg voltak olyan tárgyak, amik számomra időpocsékolást jelentettek (de biztosan más egyetemeken is vannak ilyenek). Értem ez alatt azt, hogy rosszul próbált meg anyagot átadni az oktató vagy nagyon régi és elavult volt a tankönyv (emiatt a tanagyag is) vagy az volt a feladat, hogy tizen fős csoportban kellett prezentálni, aminek semmi értelme sincs.


Konkrétan, gazdaság-informatikán 2007-es tankönyvből (ha jól emlékszem) tanítottak. Ez nekem nagyon nem fér bele. Főleg, hogy nettó 275 ezer forint nekem egy félév. Szerintem ez a magyar egyetemek gyermek betegsége. Nehezen újjulnak meg, le vannak maradva.


Pozitívum, hogy tényleg voltak kifejezetten jó oktatóim és bizonyos órák után úgy éreztem, hogy igen, ma tanultam valami újjat.


Nekem ez a pár év megváltoztatta a gondolkodás módomat. Mashogy tekintek már bizonyos megoldandó problémákra a gyakornoki helyemen.


Gondolkodok mesterképzesen is, de az nagy eséllyel pénzügy mester lesz.


A várost szeretem. Vannak kedvenc helyeim, kedvenc szökőkutam, kedvenc kávézóm és pizzázóm és tetszik az építészete is. Sajnálom a mostani gólyákat, hogy a távoktatás személytelenné teszi az első félévüket. Bár nekem kifejezetten jól jött a távoktatás és elégedett is vagyok vele.


Ha van még kérdésed, írj!

2020. dec. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!