Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételi előtt állok, melyik...

Tangonoob kérdése:

Felvételi előtt állok, melyik szakot válasszam, ha gyenge vagyok matekból? SZTE-re mennék.

Figyelt kérdés
Matekból gyenge kettes vagyok, (a reál tárgyak nagyon nem mennek) ezen kívül milyen humán beállítotságú tárgyat ajánlotok, amellyel külföldön és itthon is viszonylag jól ellehet helyzkedni? SZTE-re mennék, álom az a város. (Normális válaszokat légy szíves)

2020. szept. 29. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Nyelvek!

pl.: Anglisztika BA, Szlavisztika-orosz BA

2020. szept. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is nyelvek! Azokat többféleképpen is lehet kamatoztatni.
2020. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanár. Magánórát az anglisztikával stb. is tarthatsz, de hivatalos órát iskolában csak tanár szakkal tarthatsz.


Sportedző? Sportolsz valamit?


Segítő foglalkozások / egészségügy?

2020. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az anglisztika nem tanításra jó, hanem fordítással és tolmácsolással elég jól lehet keresni.

Én személy szerint azt javaslom, hogy semmiképp ne legyél tanár, csak ha szíved vágya és imádod a gyerekeket és nem érdekel a fizetés.

2020. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A nyelvekért oda vagyok, ami még nagyon ment az a magyar. Jogászt néztem még, de azt mondják az vért izzadós (persze a siker nem jön könnyen), de tényleg annyira sz*pás, mint ahogyan azt sokan írták más kérdezőnél?
2020. szept. 29. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ennyire nem megy a matek, akkof közgázra semmiképp. Sokan mondják, hogy nem vészes, de konkrétan csak matekos tárgyak vannak (első félévben legalábbis). Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, viszont szerintem az is fontos, hogy melyik szakot zárd ki mindenképp.
2020. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de kettes matekkal nem fognak felvenni jogra. Én kitűnő vagyok, de még így sem biztos, hogy felvennének. Keress olyat, ami számodra ponthatárilag is teljesíthető és tetszik is. Van több pontszámító kalkulátor, arra tudsz támaszkodni, hogy kb mennyi pontod lesz majd.
2020. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!