Jogi diploma és okj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek hogyan tudnám a jogot és a közgazdaságot ‘egybe tenni’?

Nagyon érdekel mind a két téma. Nem tudok dönteni, milyen irányba menjek tovább. Egy jogi diploma és egy gazdasági okj együtt milyen? Mármint ezzel a párossal el tudok helyezkedni normális helyen? Akár külföldön?

Köszönöm a válaszokat !!!



2020. okt. 4. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi számít neked normális helynek. Amúgy szerintem térjünk vissza erre akkor, amikor már kezedben a jogi diploma.
2020. okt. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jogi diploma előtt szeretném tudni/ látni a lehetőségeket, azért is kérdezem most. Normális helynek számít például egy nagyobb vállalatnál elhelyezkedni.
2020. okt. 4. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha elvégzed a jogi egyetemet, felesleges egy okj-t még csinálni. Akkor inkább egy gazdasági msc vagy valami kiegészítésképpen. Amúgy meg a jog pont nem olyan, amivel külföldre lehet menni. Az okj-t meg szerintem kiröhögik külföldön. (Ezzel nem leszólom az okj-t, nekem is van). Szóval amúgy jó terv, csak hàt kizárólag itthon és sehol máshol.
2020. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A válaszod köszönöm szépen !

És ha angol nyelven végzek el egy gazdasági szakot? Azzal már el lehet helyezkedni külföldön? A joggal külföldön tényleg nehézkes. Abszolút igazad van. Nem gondoltam át. :D

2020. okt. 5. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!