Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri kéttannyelvű iskolába...

Megéri kéttannyelvű iskolába menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Iskolaválasztás előtt állok, persze még nem írtam meg a felvételit, de a sorrendet lassan össze kell állítanom. Van egy iskola ami nagyon tetszik, de nem tudom melyik osztály lenne az ideális. Amit tudni kell rólam, hogy nagyon szeretnék nyelvet tanulni, a nyelvérzékem is egész jó, viszont az általános iskolában az angol tanítás SZÖRNYŰ volt. Nem tudom eldönteni, hogy kéttannyelvűbe menjek, vagy egy olyan osztályba, ahol nincs 0. év, viszont ott év elején egy tesztet kell írni, hogy milyen a nyelvtudás,és egy kezdő vagy egy haladó csoportba osztanak be, és eszerint tanulom a nyelvet. Bevallom őszintén, a kéttannyelvűt jelölném meg első helyen, mert olyan dolgokat tanulok meg, amit alapvetően soha, VISZONT kicsit megrémít az angol nyelven lévő felés/dolgozat írás, illetve az érettségi. A másik osztály is tetszik, de a szívem megis a kéttanba húz. Van esetleg valami tanácsotok/tapasztalatotok, a kéttannyelvűvel kapcsolatban ? Illetve még az is lenne a kérdésem, hogy érettségin hány tantárgyból kell angolból érettségiznem, és melyek lennének ezek?

2020. okt. 4. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazából tedd a " nehezebbet előre" mert ha oda nem vesznek fel akkor úgyis mennek ők is tovább.


Tedd be elsőhelyre a kéttannyelvűt. De ha tényleg jó vagy nem lesz gond.

2020. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!