Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóban általános ez ma az...

Valóban általános ez ma az egyetemeken?

Figyelt kérdés
Privát üzenetben tanácsot kért tőlem egy fiatal. Nem ez az első, szebb napokon 4-5 ilyen levél előfordul, így nagyjából képben vagyok a helyesírás gyalázatos nívójával. De ez a mai kicsit durva volt. Suk-süktől hemzsegett a szösszenet, miközben állítólag az egyetemen találkoztak a párjával. Nem lehetne/kellene a felvételin egy bizonyos szintet megkövetelni?

2020. okt. 7. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És gondold el mindezt magyar szakon. Mert van :(
2020. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kicsibarany ***** válasza:
100%
Ha lenne felvételi, akkor lehetne, de ugye manapság már érettségin keresztül megy. Néhány szaknál én is bevezetném ezt a szűrőt. Vagy inkább a diplomamunka leadásánál tűzném ki feltételnek.
2020. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy hete töltöttem ki egy egyetemi kutatáshoz tartozó kérdőívet. A kérdőív a magyar nyelvtannal volt kapcsolatos, de a kérdések tele voltak súlyos nyelvtani hibákkal. Ezek után nincsenek nagy elvárásaim.
2020. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A magyar érettségin ha jól emlékszem maximum 10 pontot vonhatnak le a helyesírási hibákért (ha nem is pontosan ennyit, de van egy szám meghatározva), ettől többet nem. Szóval nagyon sokan ezért kerülnek be mégis így.
2020. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Helyesírás NEM egyenlő intelligencia, szimplán gyakorlat kérdése.


Wtf, miért baj, ha valaki egy nem hivatalos levélben helytelenül ír? Reál szakon a kutyát nem érdekli, ha később a munkád során kell helyesen írni, akkor meg kijavítja neked az adott szoftver vagy ki keresed google-ben a szó helyesírását. Nem értem miért kell ezen sírni. Én proginfó msc-n vagyok és data scientist szeretnék lenni, ergó a társadalom szerint okos vagyok, de fun fact, nem tudok helyesen írni, mert angolul írok általában, angolul nézek mindent és angolul is olvasok/tanulok az esetek legnagyobb részében, bárátoknál pedig angol-magyar keverék mondatokat használok, szóval gyakorlat hiányában gimi óta brutálisan romlott a helyesírásom. De ettől még ugyan olyan jó szakember leszek, senkit nem fog ez érdekelni, a társadalom szerint meg továbbra is okos leszek.



Azért írtam társadalom szerinti okosságot, mert matekból valóban jó vagyok, de sok más mindenben meg nem, ezért én csak átlagosnak tartom magam, akit érdekel egy specifikus terület és sokat foglalkozik vele.

2020. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Te a társadalom szemében nem okos leszel, csak egy műveletlen szakbarbár.
2020. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

4-es vagyok

Nem is azzal van a baj, amikor egy-két szóban nem vagy biztos, hogy egybe vagy külön kell írni, vagy esetleg ritkábban használt szavaknál eltéveszted a j/ly-t. Az a problémás, amikor szinte egy mondatot sem tudsz leírni helyesírási hiba nélkül. Ez pedig hidd el, mindegy, hogy mérnök vagy, közgazdász vagy informatikus, elég gáz lesz a későbbiekben.

2020. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedvencem, amikor az “olyant” pontos j-vel írják. S egyetemre jár. Egó is persze társul az illetőhöz. Mondani szokás, az intelligenciát nem diplomában mérik. Az oké, hogy valaki nem tud helyesen írni, de vehetné a fáradságot, hogy utána nézzen ilyen alapvető szabályoknak. Az egyetem gondolom erről szól többek között.
2020. okt. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!