Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek csokkennek v...

Szerintetek csokkennek v nonek iden a bejutasi ponthatarok az egyetemeken? Altalanosan ( media es kommunikacio es tori szakokra jelentkeztem)

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nézzed meg a felvi-n hogy ezekre a szakokra hányan jelentkeztek. Ha többen mint tavaly akkor valószínűleg (nem lehet biztosra mondani) nő, ha kevesebben akkor csökken.

Persze ez csak akkor igaz ha változatlan a meghirdetett keretszám.

Egyébként az országos érettségi átlag sokkal rosszabb lett mint a tavalyi, főleg a magyar. Tehát ha azzal felvételiztél akkor nagy eséllyel csökkennek a pontok is.

2010. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
valószínűleg inkább csökkennek, mivel tavaly rengeteg olyan ember jelentkezett, aki tavaly előtt még a tandíj miatt nem tette.
2010. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

első:

Honnan tudod az országos átlagot? Mutatnál egy linket? Cikket, ahol ezt el lehet olvasni? Csak mert érdekelne és én sehol sem találom, mert a statisztika még nincs is kész.

2010. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Természetesen nem közlik hivatalosan, de én igyekszem infókat szerezni. :)

Tuti infó, hogy a magyar és a töri is sokkal rosszabb lett középszinten, az angol is valamivel rosszabb lett, viszont az emelt törik valamivel jobban sikerültek átlagban.

2010. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

felvi.hu-n nézd meg a statisztikákat! melyik egyetemen, melyik szakra hányan jelentkeztek összesen, első helyen, illetve állami és költségtérítéses formában. (persze vannak átfedések, de van, ami jól látszik, pl. a többszörös túljelentkezés).

aztán nézz körül a fórumaikban, kérdezz meg másokat ott, vagy facebook-on vagy bárhol, hogy ők, akik az általad jelölt szakokra jelentkeztek, milyen eredményt értek el érettségin, hány pontot visznek a rendszerben. :)

aztán mérlegelj.

ha elég sok embernek magas a vitt pontszáma és sokszor annyian jelentkeztek - nagyon esélyes, hogy emelnek.

2010. jún. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Első vagyok. Természetesen nem közlik hivatalosan, de én igyekszem infókat szerezni. :)

Tuti infó, hogy a magyar és a töri is sokkal rosszabb lett középszinten, az angol is valamivel rosszabb lett, viszont az emelt törik valamivel jobban sikerültek átlagban."


Elárulnád, hogy honnan van ez a tuti infó??

Kétlem, hogy bármi rálátásod is lenne az összesített átlagra:

[link]


"Az érettségivel kapcsolatos tényleges, pontos adatok összegzése és az eredmények összesítése még a következő időszak feladata.


A vizsgabizottságok, az iskolák a következő héten még dolgoznak: sok helyen még véglegesíteniük kell a vizsgaeredményeket, le kell zárniuk a vizsgadokumentumokat, el kell készíteniük a különböző összesítő kimutatásokat, rögzíteniük kell az érettségi szoftverben az eredményeket, az érettségivel kapcsolatos adatokat és meg kell küldeniük az eredményeket, a kiadott bizonyítványok, tanúsítványok, törzslapkivonatok adatait a központi érettségi nyilvántartásba. Erre - a vizsgabizottság munkájának lezárása után - 5 munkanap áll rendelkezésükre. Mindezen feladatokat tehát a június 25-én záró vizsgabizottságok esetében is legkésőbb július 2-áig, péntekig el kell végezni.


A következő héten tartanak még a jogorvoslatok is."

2010. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

:) Meg sem említettem semmilyen összesített átlagot, én azt mondtam átlagban.

Egyébként az ország egyik legnagyobb városának érettségi átlagát tudtam meg elég nagy feldolgozottság után, méghozzá úgy, hogy az iskolám igazgatója a nagybátyám és ő telefonálta fel a többi helyi iskolát hogy átlagban milyen eredmények születtek. Majd a tavalyival összehasonlítva jutottunk arra hogy bizony a magyar és a töri középszinten jóval gyengébb.

És itt több ezer érettségiről van szó, illetve szakértők is már hozzászóltak az érettségihez, méghozzá nehezebbnek titulálták az említett tantárgyak írásbelijét.

Pontos, számodra hiteles információt természetesen nem tudok, honnan tudnék? :)

Én csak annyit tehetek hogy folyamatosan kérdezősködök annál aki egy icipicit beljebb van a dologban, mint mi. :)

2010. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te írtad az első hsz-be, hogy országos átlag.


De akkor jó.

2010. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!