Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális vagy sima képzésre...

Duális vagy sima képzésre érdemesebb menni? (mérnökinformatika Bsc)

Figyelt kérdés

Inkább egy nevesebb egyetemre menjek (BME), ahol nincs duális képzés vagy inkább menjek duális képzésre (Óbudai Egyetem)

(Kérlek indokoljatok is)



2020. okt. 10. 18:07
A kérdező szavazást indított:
Nem duális (BME)
Duális (Óbudai Egyetem)
23 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Egy diploma jó helyről vagy kettő rossz helyről? Ezen mit kell indokolni?


De amúgy szüleiddel és tanáraiddal beszéld meg.

2020. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én perpillanat arra gondoltam, hogy elmennék az Óbudaira duálisra, majd mesterre pedig a BME re mennék szintén duálisra.

Erről mit gondoltok ?

2020. okt. 11. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hangzik rosszul egyáltalán. Sőt.
2020. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megengedsz egy szubjektív véleményt: ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor talán érdemes csak az egyetemre és az ottani "extrákra" koncentrálni: TDK, projektek, kutatócsoportok, versenyek, külföldi tanulási lehetőségek stb. Hidd el, ha tisztességesen tanulsz és csak néhányat kihasználsz azokból, amiket felsoroltam, akkor nem nagyon lesz időd, kedved és energiád munkával foglalkozni. Az egyetemi éveid alatt használd ki a szabadságot és a rengeteg lehetőséget, ahelyett, hogy lekötöd magad a munka világában. Lesz még időd dolgozni... Egy érdeklődő, technológiáknak utána néző, nem csak a minimumot teljesítő friss diplomásnak IT területen mindenképp el kell tudnia helyezkednie rövid időn belül, de az utolsó félévekben biztosan dolgozni fogsz, már csak a szakmai gyakorlat miatt is.

Végül egy plusz gondolat, ha dolgozni akarsz egyetem mellett, akármikor vállalhatsz munkát és akármikor fel is mondhatsz. Részmunkaidőben, rugalmas/kötetlen beosztással, esetleg remote-ban. Nem kell ehhez egy egyetem által "kikényszerített" munkaszerződés keretein belül tengődni.

2020. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
BME GTK-s vagyok. Elvileg a VIKESEK álláspontja is az, hogy mindegy, hogy honnan van a diploma. Elvileg jó az OE is, viszont a BME szerintem jobb, viszont nehezebb is. AZ OE se hangzik rosszul, a BME jobban, csak az szívás de nagyon.
2020. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!