Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jövőre levelező szakra...

Ha jövőre levelező szakra jelentkezem, az tulajdonképpen mit jelent?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy hány napot és milyen rendszerben tanítanak így?Tudok mellette dolgozni?Mert arra gondoltam,hogy nem nappalin veszem el az időt,inkább dolgozok mellette.Nyilván kell olyan állás,ahol tolerálják azt,hogy én tanulok.De,ha ugyanabban a városban élek,akkor megoldható,nem kell utazni,stb...
2010. aug. 8. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen, a levelező órák általában péntek-szombaton vannak, 2 hetente, van ahol hetente, illetve olyan iskola is van, ahol havi 1 hetet kell fent lenni, az a konzultáció. Suli függő.
2010. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Idén szeptembertől én is levelezőre fogok járni, és úgy nekem minden héten péntek-szombaton szószerint reggeltől estig lesz tanítás. Mellette pedig (egy a szakomhoz hasonló) OKJ-és képzést fogok végezni.
2010. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és nem tudod,hogy mi a helyzet?mert én úgy hallottam,hogy nem lehet egyszerre két állami támogatású képzésen lenni.Igaz ez?
2010. aug. 8. 16:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen ez igaz, én is úgy vagyok vele, hogy a levelező az ami pénzbe kerül és az OKJ-és képzés az ami államilag támogatott lesz.
2010. aug. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ááá,ez nem jó hír.:S

És,ha passzíválom az egyiket?akkor mi a helyzet?

2010. aug. 8. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem minden levelező képzés kerül pénzbe, csak az un. költségtérítéses képzés. Az már más lapra tartozik, hogy nagyítóval kell olyan levelezői képzést keresni, ami államilag finanszírozott.


Az meg, hogy a levelezőn mikor, hogyan vannak előadások, az egyeteme, főiskolája válogatja. Attól függ, hogy a tanárok, mikor és hogyan érnek rá és igazodnak a nappalisok "elfoglaltságához".


Én anno fél éves tematikát kaptam előre egy egyetemtől, ahol fel volt tüntetve, hogy mikor vannak az előadások. Hát kib@szottul semmilyen rendszer nem volt benne!

Volt olyan hónap, hogy minden Pénteken menni kellett, de volt olyan is, hogy másfél hónapig nem is kellett menni az egyetemre.

2010. aug. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!