Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jelentkezem egy felsőoktatá...

Ha jelentkezem egy felsőoktatási intézménybe és mondjuk nincs annyi pontom akkor biztos nem kerülök be?

Figyelt kérdés

Pl jelentkeznék földrajz szakra idén 232 pont volt a határ

Ha nekem mondjuk 230 van akkor ne is próbálkozzak.Vagy azért bekerülhetek.És tudom hogy jövőre valószínűleg változnak a ponthatárok.


2011. szept. 12. 11:28
 1/7 ausonia ***** válasza:
100%
ha nincs annyi pontod, nem vesznek fel.ez a szabály.de még van egy éved, szintemelőzz, vagy nyelvvizsgázz.
2011. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatár minden évben változik, a szerint, hogy akik oda jelentkeztek, azoknak hány pontjuk van, szóval ha az ideihez képest 2 ponttal van csak kevesebb most neked, akkor azért van esélyed bekerülni. Ha tudsz, csinálj addig nyelvvizsgát, vagy emelt érettségit, mindkettőért jár plusz pont. (emeltre csak akkor, ha abból a tárgyból csinálod, amit a szak kér, ahova jelentkezel). Pl egy mérnöki nem ad irodalom emeltre.
2011. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Az nagyon kevés pont, miért ragaszkodsz a főiskolához? Egy jó szakmával is halálra keresheted magadat, ne akarj munkanélküli lenni.
2011. szept. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
A ponthatárok minden évben változnak, ezzel nem lehet kalkulálni. Általánosságban azt lehet elmondani, hogy első helyre mindenképpen az "álomszakod" tedd, mert soha nem lehet tudni, mi lesz, nehogy azért maradj le róla, mert nem merted beadni. A második-harmadik helyre már mérlegelhetsz, de az első mindenképpen ennek a szaknak legyen fenntartva.
2011. szept. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Én felvételikor 1 ponttal csúsztam le és nem vettek fel...
2011. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Értelemszerűen a ponthatárral egyenlő vagy afölötti ponttal felvesznek, alatta pedig nem. Ha egy ponttal csúszol le, akkor annyival nem vesznek fel... ha kivételeznének akkor mindig van egy ponttal lejjebb, aki épp nem fért bele, akármeddig levihetnék a ponthatárt. Persze ez szop@s, nem mondom, hogy nem, de ezért nem szabad kicentizni a pontjaidat.


A ponthatárok változhatnak, az jelentkezést érdemes beadni, akkor is ha szerinted nincs elég pontod. Maximum tényleg nincs... A helyedben azonban nyelvvizsgát vagy emelt érettségit csinálnék, és akkor már kényelmesen beleférsz jó eséllyel.

2011. szept. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mindenképpen add be a jelentkezésed, mivel nem lehet tudni, hogy hogyan fog változni a ponthatár jövőre, az is lehet, hogy csökken 4 ponttal és akkor bent vagy.

Viszont az biztos, hogy ha a Te pontszámod nem éri el a szak ponthatárát, akkor tutira nem nyerhetsz felvételt, még akkor sem, ha csak egy ponttal maradsz le.

2011. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!