Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az a minor? Elvileg kötelez...

Mi az a minor? Elvileg kötelező ilyet felvennünk (én szívesen is felvennék), de ami érdekel (olasz/lengyel minor), ahhoz kell nyelvtudás. Így nem tudom mit válasszak...

Figyelt kérdés
Aki esetleg végzett ilyen képzést írna tapasztalatokat, gondolatokat? Köszönöm!

2020. okt. 12. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Az egy másik szak "butitott" változata
2020. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És például a nyelvi minorokon mindegyikhez kell nyelvtudás?
2020. okt. 12. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Erre nem tudok válaszolni még csak most kezdtem a BTK tanulni
2020. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem és minor függő. Érdeklődd meg az illetékeseknél az egyetemeden.
2020. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%
Én is találkozok vele hogy emberek dobálóznak ezzel a szóval, mintha teljesen természetes lenne, hogy mindenki tudja, hogy mit jelent. Már a 4. évemet csinálom az egyetemen, de még mindig nem tudom. :D
2020. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A minort talán mellékszaknak lehet hívni, ugyanazt tanulod, mint az, akinek az a rendes szakja, csak kisebb óraszámban, és tényleg csak a fontos tárgyakat. Nyelvi minoroknál nem mindegyikhez kell nyelvtudás, de erről bővebben a hirdető intézet oldalán találsz információt. Angolhoz, némethez, franciához, olaszhoz nálunk például kell (SZTE), de a ritkább nyelvekhez általában nem.
2020. okt. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Eltén tavaly indult teljesen kezdőknek is olasz minor, amihez nem kell előzetes nyelvtudàs.
2020. okt. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ahogy az előttem szólók is mondták egyetemtől és kartól is függ. Például az ELTE-n az olasz minor indított kezdő szintű órákat is, így nyelvtudás nélkül is felvehető, és tudtommal a lengyelhez sem kell előzetes tudás (az ELTE-n csak az oroszhoz kell előzetes tudás, ha minort akarsz felvenni). Azt is fontos megnézni, hogy az adott minornak vannak e alapozó tárgyai, amiket fel kell venni az első évben is már, hogy második évtől hivatalosan is elkezdhessed a minort. Olasznál és lengyelnél is van az első két félévben nyelvfejlesztés óra, amit fel kell venni. Ezzel szemben vannak minorok, amiknek nincsenek első éves alapozó tantárgyai, hanem második évben lehet rájuk jelentkezni, de azoknak is lehet követelménye (például a holland és a skandináv minorokhoz ha jól tudom szükséges angol vagy valamilyen más akkreditált nyelvvizsga, de előzetes tudás nem).
2020. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!