Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvtudással mit lehet kezdeni?

Nyelvtudással mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a nyelveket. Úgymondván a különböző nyelvek tanulása a hobbim már kiskorom óta. Magyarul és angolul beszélek anyanyelvi szinten, spanyolul felsőfokon, koreaiul,oroszul középszinten, és most kezdtem bele az arab nyelvbe. (Interneten önállóan, nyelvtanárnál vagy nyelvi iskolákban tanulom a nyelveket, ha valakit érdekel)

Milyen lehetőségei vannak annak, aki sok nyelven beszél, ill kell e ehhez valamilyen végzettség, hogy valaki ebben a szakmában dolgozzon?

Tudom, hogy vannak ilyen szakok egyetemen mint pl. keleti nyelvek, anglisztika stb stb., de azt hallottam róluk, hogy nem sokat érnek.

A nyelvek után az egészségügy az egyedüli dolog, ami érdekel, így beadtam ápolóira. Esetleg ilyen egészségügyi szakmával lehet kombinálni a nyelveket? Ha kell, akkor valamilyen kurzust is elvégeznék természetesen. Még csak 20 éves vagyok, így bármikor tudok váltani, vagy párhuzamosan végezni ápolói mellett egy nyelvi szakot, vagy akár a későbbiekben is jelentkezni bárhová.



2020. jún. 12. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak olyan pozíciók, ahol egyedül az adott nyelveket kell beszélned, és a konkrét szakmai részére pedig megtanít a munkáltató (tehát nem kell hozzá végzettség, max nyelvvizsga). Tipikusan ilyen a telefonos ügyfélszolgálatos, meg egyes adminisztratív munkakörök, ahol szóban és/vagy írásban kell kommunikálnod ügyfelekkel, később pedig akár vezetőjévé is válhatsz egy csapatnak, részlegnek vagy akár egy üzletágnak.


Lehetsz hivatásos fordító és tolmács is, ehhez a megfelelő egyetemi mesterszakot vagy szakirányú továbbképzést kell elvégezned (ezekhez viszont pont az általad elvetett nyelvi szakok a legjobb beugrók, de a szakirányúhoz igazából bármilyen alapdiploma jó).


Magánkórházakban és magánrendelőkben dolgozók jellemzően szoktak idegen nyelveket beszélni: ha valóban érdekel a gyógyítás, akkor szerintem fogsz találni olyan helyet, ahol mindkét oldaladat tudod kamatoztatni.

2020. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Nyelvtudással mit lehet kezdeni?"

Lehetsz pl.:

- nyelvtanár

- fordító

- tolmács

- idegenvezető

- kb. bármi a médiában.


"kell e ehhez valamilyen végzettség, hogy valaki ebben a szakmában dolgozzon?"

Melyikben? Az, hogy valaki több nyelvet is ismer, nem szakma. :)

A fenti szakmák közül mindegyikhez más és más végzettség kell még a nyelvtudás mellé.


"pl. keleti nyelvek, anglisztika stb stb., de azt hallottam róluk, hogy nem sokat érnek"

Attól függ, hogy milyen területen akarsz majd elhelyezkedni, illetve hogy mit tanulnál szívesen. Ha annyira szereted a nyelvtanulást, akkor nagyon is hasznos lehet egy vagy több nyelvszakot elvégezni. A nyelvtudásod is fejlődik tőle, az adott nyelv kultúráját, történelmét, stb. is jobban megismerheted - és bizonyos foglalkozásokhoz muszáj is elvégezni, pl. ha nyelvtanár akarsz lenni.


"egészségügyi szakmával lehet kombinálni a nyelveket?"

A nyelveket bármivel lehet kombinálni. Az egészségügyben jól jöhet pl. valami olyan magánklinikán, vagy kórházban, ahol sok külföldi páciens is megfordul.


"Ha kell, akkor valamilyen kurzust is elvégeznék természetesen. Még csak 20 éves vagyok, így bármikor tudok váltani, vagy párhuzamosan végezni ápolói mellett egy nyelvi szakot, vagy akár a későbbiekben is jelentkezni bárhová."

Ez jó, csak maradj ilyen rugalmas, és minden szépen kialakul majd. :)

2020. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!