Lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés

Konkrétan kettő kérdésem is lenne. Az első,hogy heti 30-40 órám van. Ennek legalább a 3/4-e teljesen felesleges. Gondolok ezzel a készség tantárgyakra, azokra az órákra, amikor semmi sem történik, csak bent kell lenni, vagy a tanár minden második órán elmeséli az életét. Úgy tudom, hogy magántanulóként bármelyik, és bármennyi órára bemehetek,de legálisan nem vagyok ott a többin, helyette készülhetnék az érettségire, vagy sportolhatnék. Ez így van?

És a másik kérdés, hogy 2020-ban is lehet bárki magántanuló? Szóval tavaly június környékén voltak olyan hírek, hogy a 2020-as tanévtől megszűnik a magántanulóság. Na ez most bekövetkezett? Vagy még mindig lehetek magántanuló? És ha igen, akkor csak kérvényezni kell az igazgatónál, és nincs szükség semmiféle komolyabb indoklásra? (pszihológus szakvéleménye, stb)

Bocsi, lehet hosszúra sikeredett, és azt hiszem, elég sokszor használtam a magántanuló szót.



2020. okt. 12. 15:34
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Oktatási Hivataltól lehet kérvényezni, de erre a tanévre már lekéstél róla.
2020. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és a többi amit írtam, az úgy is van? nem kell semmi komoly indok, bejárhatok órákra, de nem kapok jegyet, csak félévkor, meg év végén?

köszi a válaszod

2020. okt. 12. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni tanrendet kérhetsz, de ezt nem az iskola bírálja el. A magántanulóság megszünt. Egyéni tanrendiség mellett le kell vizsgáznod az általad haszontalannak vélt tárgyakból.
2020. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ha elég jól meg tudod indokolni, akkor lehetsz. de a "szerintem az órák 90%a tök felesleges" nem elég jó indok. általában egészségügyi okokból szokták megengedni.
2020. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

és ez az egyéni tanrend mit jelent pontosan?

köszi az eddigi válaszokat

2020. okt. 12. 17:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Az élsportolók megkaphatják. Nem tudom, hogy milyen komoly a sport, akarsz-e versenyezni.
2020. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Egyéni MUNKArend. Az egyéni munkarend pont azt jelenti, mint korábban a magántanuló. Bejárhat órákra, de félévkor és év végén osztályozó vizsgán ad számot a tudásáról. Az iskola nem köteles felkészíteni a vizsgára. (Hiába vagy ott az órán, ha nem értesz valamit, a tanár nem köteles a segítségedre sietni.) Kivéve, ha betegség miatt kényszerül rá valaki. Az OH azt vizsgálja, hogy a tanuló fejlődése, tanulmányainak eredményes folytatása és befejezése szempontjából előnyös-e a tanulmányok egyéni munkarendben történő folytatása.

"Töltelék" tárgyakból is kell osztályozó vizsgát tenni.

Nem jó buli, hidd el.

2020. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen komolyan kell sportolni, és komolyabb indoklásra van szükség, például a sportegyesülettől. De pszichiáter véleménye is lehet döntő.
2020. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!