Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak érné meg a legjobb...

Melyik szak érné meg a legjobban? Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
Eléggé gondban vagyok, most hagytam ott a szakomat,amit most ősszel kezdtem el, mert úgy érzem, nem ebben szeretnék elhelyezkedni. Viszont fogalmam sincs, hogyan tovább. Mindig is sok minden érdekelt, de valahogy egyik szakot sem találtam igazán nekem valónak. Lehetséges, hogy csak azért, mert nem tudok róluk eleget, éppen ezért most folyamatosan csak szakokat, véleményeke böngészek, próbálok minél több mindent megtudni róluk. Amit rólam tudni kell, hogy alapból inkább humán beállítottságú vagyok, de szeretem a biológiát, és sosem volt gondom a matekkal, kifejezetten szerettem. Nagyon szeretem az állatokat,növényeket, a természetet, de hát nyilván ebből nem lehet megélni. Ezek mellett meg elég kreatív embernek vallom magam, elég művészlélek vagyok. Amin gondolkozom, azok a biológia, pszichológia, gyógypedagógia, tájépítész, de nagyon nem tudom, mi segítene dönteni...Aki már túl van rajta, ti honnan tudtátok, hogy mik legyetek? Egyáltalán mi számít igazán, a belső késztetés vagy a pénzügyi dolgok?

2020. okt. 15. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Hát mindenképpen olyat érdemes, amiben van pénz. Egyik szak sem lesz olyan, amilyennek elképzelted, a munkahelyek meg végképp, de ha már rááldozol éveket, pénzt meg energiàt, legalább legyen annyira piacképes, hogy megtudj belőle rendesen élni.
2020. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Melyik szakról van szó?


1,5 hónap alatt eldöntötted, hogy nem tetszik/nem akarsz elhelyezkedni ezzel a szakkal? Az nagyon-nagyon rövid idő egy egyetemen.


Szerintem ez nem volt egy átgondolt döntés tőled. Bent voltál egy egyetemen. Ennyi idő alatt nem lehet kijelenteni, egy adott képzésről, hogy jó vagy rossz.


De mivel ott hagytad az egyetem és a biztos helyedet, így lesz egy üres éved, ameddig újra részt nem tudsz venni az általános felvételi eljarásban.


Az, hogy mi éri meg neked, azt csak te tudod. Mennyi időt akarsz rászánni? Mi a lényeg neked?

2020. okt. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Menj orvosira, az a legszebb szakma.
2020. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló érdeklődéssel és tanácstalansággal indultam neki a pályaválasztásnak én is. Én biológia bsc-re mentem végül, mert az állt a szívemhez legközelebb, most azonban már bánom, hogy nem vettem jobban figyelembe a várható anyagiakat, minimálbért keresek a diplomával és a volt csoporttársaim is panaszkodnak. A leírtak alapján én a helyedben biomérnökire jelentkeznék.
2020. okt. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!