Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tudok-e így tanulni?

Tovább tudok-e így tanulni?

Figyelt kérdés
A pedagógia érdekelne engem,tanár szeretnék lenni történelem és testneveléssel (vagy tesi,gyógytesi), de viszont soknak tartom egy a 10 éves osztatlan képzést. Van másik opció is ne keljen 5+1 évet tanulnom ,mert azt kicsit sokkalom. tanítónak (4 év 1-6. osztály) lehet ilyen szakokkal menni tovább?

2020. okt. 18. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
A tanári/tanítói képzés mindig osztatlan, azaz 5 éves. Más opció nincs. Esetleg azt tudod csinálni, hogy elvégzel 3 év alatt valamilyen alapszakot, mondjuk a történelmet, majd utána a 2 éves történelemtanári mestert. Ez is öt év, de mégse végig tanári.
2020. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Hát pedig nincs más választásod, ha tanár akarsz lenni. A tanítónál specializálódhatsz testnevelésre többek között, de ott ugye nincs történelem. Az ember és társadalom tárgy van ehhez a legközelebb.


ma 21:03


Amióta bevezették az osztatlan tanárit és kimentek a rendszerben még éppen tanuló hallgatók, már nincs tanári mesterképzés. Úgy emlékszem, hogy 2014-ben mi voltunk az első évfolyam, akinek ez már nem volt opció.

2020. okt. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Közgazdásztanári mesterképzés biztosan van. Ebből feltételeztem, hogy a bölcsészeknek is van ilyen. Ezek szerint nincs.
2020. okt. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Közben rákerestem, valóban létezik még a mesterképzés több formában is, de a kérdezőre ezek nem igazán vonatkoznak, mert több időbe telne, mint az osztatlan. (Tanítóról tanárira emelés, 2. vagy 3. tantárgy megszerzése stb.)
2020. okt. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!