Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanfolyamokat érdemes...

Milyen tanfolyamokat érdemes mostanság elvégezni, amikkel munkába is lehet fogni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm most gyógymasszőr tanfolyamra ment Debrecenbe pl, egy másik pedig szakácsnak azt hiszem talán Szolnokra? Arra gondoltam, befejezném inkább az egyetemet és én is kipróbálnék valamit, de nem tudom "mi éri meg" manapság. Ötletek?
2020. okt. 21. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen olyat érdemes elvégezni ami érdekel is, hiába lesz akármilyen végzettséged ha utálod a foglalkozásod :/ Ha az egyetemből már nem sok van, csináld végig utána pedig nézegess olyan szakmákat amik érdekelnek. Én idén novemberben kezdem el végre sok év után azt tanulni, ami tényleg érdekel és szívesen foglalkoznék vele (fotós). Azért nem csináltam hamarabb, mert a környezetemben mindenki azt mondta hogy ebből nem fogok megélni, én meg sajnos inkább rájuk hallgattam.


A kérdésre is valaszolva,én úgy látom pl könyvelők, rendszergazdák, webprogramozók, webdesignerek egész keresettek.

2020. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oh, még "új vagyok", most kezdtem egyetemen de rájöttem hogy engem annnnnyira nagyon tényleg nem érdekel a dolog, nem "erre születtem", hiába foglalkoztam vele rengeteget koromhoz képest, talán épp emiatt égtem is ki tőle kicsit, na meg persze jónéhány kurzus/tárgy is olyan ami nem érdekel, de szükséges lenne elvégezni, szóval... "Keresem önmagam de mindig csak egy tükröt találok, amin átlépve egy teljesen más dimenzióba kerülök", szépen fogalmazva.


Köszi a tippeket, ezek tényleg jók, megfogadok belőle párat! Köszi! :)

2020. okt. 21. 15:33
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, anno elkezdtem az egyetemet mert milyen menő, meg az összes jó barátom (az a 3 :D) egyetemre ment, másfél hónap után otthagytam mert nem érdekelt :/


Akkor inkább most hagyd ott az egyetemet ha tényleg nem ezt akarod csinálni, később is el lehet még kezdeni ha mégis úgy gondolod hogy szeretnéd. Tantárgyak szerintem mindenhol lesznek olyanok amik nem erdekesek, neked kell mérlegelni megéri e azért a végzettségért az erdektelen tárgyakkal is foglalkozni.


Szakmát is érdemes meggondolni hogy 2 évig hajlandó vagy e azt tanulni amit választasz (vagy fizetosen intenzív tanfolyamra is mehetsz, de az nem feltétlen hatékony :D)

2020. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, komolyan mondom, ha arról kérdezne most valaki amiről annó, azaz, "mi leszel ha nagy leszel", nem tudnék most rá választ adni :D Eddig egész végig tanultam, olvastam, tanultam eljárkáltam haverokkal szórakozni, tanultam és most ott vagyok, hogy oké, megint tanulni kéne, de úgy Fuck It! Kellene valami amivel jobban megismerhetném magam, tudjam mi érdekel, de dolgozni is kellene hogy legyen miből kipróbálni dolgokat, de még itt a covid is így kevesebb a lehetőség mindenre, szóval ááh :D
2020. okt. 21. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz, ha szabad kérdezni?
2020. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze! Ez kicsit bonyolultabb sztori, de úgy összegezve, középsuliban közgazdász csapatba jártam, tovább akartam menni pszichológiára de egy barátom aki azt tanul (már jóóóóóóóóónéhány éve) lebeszélt róla így nagyon gyorsan kellett döntést hoznom arról hogy továbbtanulok-e vagy sem, mire másnap az igazgató megemlítette, hogy ha akarunk mehetünk más szakok plussz éves képzéseire is, én a pénzügyi-számviteli ügyintézőt választottam ilyen 1 éves OKJ-s cuccmót, elvégeztük, gondolkodtam mi legyen, eljöttem gazdinfóra tanároktól hallva "infóban a jövő" én meg közgazdaságtanon ültem pár évig, aztán rájöttem hogy ez az egész infós közgázos dolog engem annyira nem érdekel, hogy ezzel is akarjak foglalkozni a jövőben (ahogy az első válaszoló is írta, miért), így megfordult a fejemben hogy hé, talán mást is csinálhatnék, megkérdeztem pár ismerőst meg régi osztálytársat hogy ők most mit csinálnak csak úgy érdeklődésképp, aztán beugrott hogy létezik ez az oldal is és fellőttem a kérdést ide is. Remélem elég részletes választ adtam! :D
2020. okt. 21. 23:18
 7/7 anonim válasza:
Már egyre kevesebb a munkanélküli által indított szakmák, amire támogatás jár, tehát fizetnek érte. Jövőre valahogy, átfognak állni ezek az okjs tanfolyamok rendes nappali iskolává, azaz 3-4 évig fog tartani, de semmit nem fognak érte fizetni, de legalább ingyenes lesz.
2020. okt. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!