Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 16 éves vagyok és gyermekem...

16 éves vagyok és gyermekem lesz. Hogy járhatnék esti tagozatos iskolába?

Figyelt kérdés
17 leszek, amikor a kicsi megszületik, addig nappali tagozatos iskolába járok, bár ígyis elég messziről, Újpestről kell a 17. kerületbe járnom. Magántanulóként megcsinálom a 11. osztályt, de a 12-et hogy csináljam? Csak februárban leszek 18 :( Esti tagozatra szeretnék menni, hogy normálisan összehozzak egy jó érettségit, de sajnos a 18 év a korhatár. Mit tudok ezesetben tenni?
2010. aug. 9. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A 12-dik osztályt már újra befejezheted nappali tagozatos diákként(persze igazolnod kell,hogy a 11-dik osztályt elvégezted) Addig amíg suliban vagy majd a szüleid vagy a gyermek apja vagy a "apuka" szülei vigyáznak rá...

Gondolom amikor terhes lettél akkor ezt is végig gondoltad,hiszen ez is benne volt,hogy miképpen tanulj tovább...

2010. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, eleinte úgy volt hogy magántanulóként csinálom a 11. osztályt és utána 12.ben bejárok rendesen, a sulim 20 percre van. De most költözünk el, és ezért megváltozott az egész terv :(
2010. aug. 9. 12:20
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
őszintén, gőzöm sincs, csak gratulálni szeretnék az elhatározásodhoz, miszerint, bár becsúszott a gyerek (mert azért nem hinném, hogy tervezted), mégis végig akarod vinni a sulit, és egy jó érettségit szeretnél. Szóval, sok sikert a sulihoz is meg a gyerekhez is!
2010. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) nem terveztük, és abortusz-ellenes vagyok én is, a családunk is, ezért alakult így..:)
2010. aug. 9. 12:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
12.-ben is lehetsz magántanuló, simán meg fogják engedni, hiszen otthon vagy kicsi gyerekkel. Amúgy legjobb tudomásom szerint ha valaki azért akar estin tanulni 18 év alatt, mert gyereket nevel, akkor azt meg szokták engedni. Én távos osztályban érettségiztem, és volt egy osztálytársam, aki 17 évesen szült és ő is így járt oda. Bár igaz, ő férjhez ment, azaz nagykorúvá vált így. De ebben az esetben szerintem a gyámhatóságtól férjhezmenés nélkül is kérheted, hogy nagykorúsítsanak, és akkor nem lehet akadály, hogy nem vagy még 18. De inkább kérdezz meg egy szakmabelit, én csak gondolom, hogy ez így van.
2010. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Én azt tanácsolnám, hogy csináld a 11.-et magántanulóként, és 12.-ben pedig nyugodtan járj nappali tagozatra. A bölcsődék már pár hetes gyereket is fogadnak, tehát ha idejében feliratkozol a várólistára, akkor amíg te 12.-ben iskolában vagy, a kicsi lehet a bölcsiben. Nem tudom, hogy a szüleid hogy dolgoznak, de ha megkéred őket, hogy bölcsőde után 1-2 órára vigyázzanak a picire, akkor még az érettségire is tisztességgel fel tudsz készülni (középszinten könnyű jó érettségit csinálni). Sok kitartást kívánok, és jó látni, hogy felelősen gondolkodsz, és szeretnél tovább tanulni még pici mellett is :) Az államtól még egy kis segítséget is kapsz, ugyanis jó sok pluszpont jár a gyermekgondozásért.
2010. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
a pici mellett minden dolgod fontosabb lesz a sulinál. most szépan abbahagyod és majd ha elmúlsz 18, akkor folytatod esti tagozaton. nem nagy ügy.
2010. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Utolsó, azt sajnos nem tehetem meg, mert köteles vagyok iskolába menni nagykorúságomig. És csak akkor kapunk családi pótlékot. :( Vagy pedig visszabukok, mert nem megyek vizsgázni évvégén, nemtudom.:S

Majd utánaérdeklődök ezeknek a dolgoknak a gyámügynél :) a pluszpont pedig tökjó erről nem is hallottam még :)

2010. aug. 9. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!