Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvű könyvet olvassak?

Milyen nyelvű könyvet olvassak?

Figyelt kérdés

Angol vagy magyar könyv között vacilálok, mivel szeretném fejleszteni az angol tudásomat, de magyarból sincs valami nagy szókincsem.


Angolul nézem a youtube videók 80%-át majdbem minden nap ami sokat segített az angol tudásomban (főleg a passzív angolomban), és ezért gondoltam hogy az olvasással még tovább fejleszthetném a tudásom és még egy kicsit motiváltabb is lennék az olvasásra.


Ritkán szoktam olvasni ezért válogatom meg ennyire, hogy mit.


Azért vacilálok a kettő közt mert (mint ahogy az előbb említettem) a magyar olvasmányok is jót tennének.



2019. jún. 3. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Angolt természetesen!

Az angol szókincsedet fejlesztheted, és ha esetleg egy olyan szóra bukkansz, amit nem ismersz, megnézheted a magyar jelentését is. Így mindkét nyelvet gyakorlod.

2019. jún. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az angolt javasolnám, esetleg olyasmit elsőre, amit magyarul már olvastál.

Vagy olvass eleinte novellákat, az gyorsabb de mégis megvan a gyakorlás.

2019. jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha magyarul fogsz olvasni akkor jó lesz a helyesírásod és a magyar szókincsed, viszont ha angolul, akkor bővül az angol szókincsed, és jobban megérted majd az angolt. Én személy szerint angolul szoktam olvasni, de ez meg is látszik már a helyesírásomon is, mivel amikor még magyarul olvastam, akkor sokkal jobb volt (mondjuk most se írok olyan helytelenül, de azért vannak szavak amikben bizonytalan vagyok). De szerintem is angolul olvass.
2019. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!