Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatika vagy program...

Mérnökinformatika vagy programozó matematikus FOKSZ szak?

Figyelt kérdés

Mindenképp váltani akarok majd idővel, a mostani munkakörömet otthagyva.

Informatika területén tervezek továbbmenni.

Az egyetemen, amelyik távolság tekintetében időben belefér munka mellett, csak a mérnökinformatikus FOKSZ-t szokta indítani.

Sajnos a munkám miatt fontos, hogy a munkát és tanulást, utazást össze tudjam egyeztetni időben is és azt tudom, hogy a távolabbi egyetem ezért felejtős (ahol a programozó matematikus FOSZK is indulni szokott).



A két képzés kimenetelét tekintve mekkora különbség van köztük végső soron?

Sokat számít, hogy melyiket végzi valaki?



2020. okt. 26. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Én nem mennék foszkra. Inkább diploma vagy okj
2020. okt. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Az OKJ miért jobb/több mint a FOSZK? Ugyanazt a szakot tekintve?

Diplomás képzés egyelőre nem opció.

2020. okt. 26. 22:57
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Nekem a foszkról csak egy egyszerű tanfolyam jut eszembe se nem diploma se nem szakma. Olyan mintha semmi nem lenne. És nem is tudom mit jelent a foszk szó a munkáltatók részéről. Kövezzetek meg, de sose mennék foszk-ra
2020. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utána olvastam, nem éri meg. Lesznek olyan tárgyaid is ami az egyetemistáknak is van, ugyanúgy számon kérnek és csak egy okj-t kapsz kézhez.
2020. okt. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz egy gazdasági informatika levelező képzésre, rendes BSc-t ad és ezért többet ér, mint a FOSZK vagy OKJ.
2020. okt. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

BSc egyelőre a tandíj miatt "felejtős".

Nekem most nem mindegy, hogy közel 300E HUF / félév, vagy kevesebb.

Már van diplomám másik területen, és azzal elhasználtam az ingyenes féléveket. Hitelt pedig nem akarok felvenni.

2020. okt. 26. 23:38
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Akkor meg okj
2020. okt. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz németül, akkor a hageni távegyetemen (vizsgahelyszín Budapest) van gazdaságinformatikus Bsc képzés, a fizetendő díj pedig egészen baráti a magyarországi felsőoktatási tandíjokhoz képest.
2020. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Em ugy tudom hogy az ingyenes felev az egy szakra szol,

Tehat pl ha elvegeztel egy gepeszmernokit, es utana elkezsesg egy mernokinfot, akkor nullazodik az elhasznalt feleveid szama

2020. okt. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!